Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra menjek, ha a...

Milyen szakra menjek, ha a természetvédelem, a környezettudatos életmód, a megújuló energiaforrások használata és az ezekkel kapcsolatos dolgok érdekelnek? Környezettan, természetvédelmi mérnöki vagy még hova lenne érdemes?

Figyelt kérdés
A környezettan és a természetvédelmi mérnöki között mi a különbség? Melyik mit takar?

2014. ápr. 19. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
A megújuló energiaforrások műszaki oldala az a környezetmérnöki, a környezettel kapcsolatos oldala az a környezetgazdálkodási agrármérnöki. A környezettan úgy gondolom elméleti tudományág, a természetvédelmi mérnöki pedig evidens mivel foglalkozik.
2014. ápr. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Engem úgy érdekelne ez a téma, hogy mondjuk belépnék egy zöld pártba (LMP vagy Zöldek Pártja) és tényleg szeretnék majd egyszer politikusként is tevékenyen kiállni a környezettudatosság mellet, mert szerintem, amit a Földünkkel művelünk (csak, hogy Magyarországot nézzük: Paks2) valami katasztrófa. Persze, most megold pár problémát. De ez egy nem megújuló energiaforrás. Nyilván nem gondolom, hogy beállítok és "csókolom, jöttem megváltani a világot", de tenni szeretnék az ügy érdekében. Akkor melyik szakon érdemes tanulni?
2014. ápr. 20. 09:45
 3/3 anonim ***** válasza:

A SZIE MKK-n több olyan szak van ami alkalmas erre a célra:

természetvédelmi mérnök,

környezetmérnök,

környezetgazdálkodási agrármérnök,

leginkább, de

vadgazda mérnök, agrármérnök is jó alapot adhat.


Viszont, ha komoly céljaid vannak (amit írsz is), akkor egy BSc önmagában nem lesz elég. Célszerű MSc-t és esetleg PhD-t is szerezni.

2015. jan. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!