Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerinted milyen dolgokról...

Szerinted milyen dolgokról kell lemondanom a discalculia miatt?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy repülőgépvezető pl. Nem lehetek, se építőmérnök meg stb.

A fizika és a kémia tanárom ki van akadva, mert minden tökéletesen számolok ki a dolgozatokban, mégis fel vagyok mentve. De nem véletlenül. Pl. Az órát nehezen olvasom le, a törteket máig nem értem.



2022. nov. 12. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Csak olyan dolgokról kell lemondanod, ahol nagyon gyors, esetleg hirtelen, komplikált fejszámolást kell végezni.

Ahol használhatsz segédeszközöket, azoknak a szakmáknak nem kell hátat fordítanod.


Én csak szimplán balkezes vagyok, de az óra nekem sem ment soha. Aztán kaptam fordított órát (backward watch), és azóta az analóg sem fog ki rajtam.


Agatha Christie diszgráfiával küzdött, mégis a világ leghíresebb és legjobb krimiírója lett.


Ne tedd le magad a diszkalkulia miatt, nem egy olyan probléma, amivel nem lehet megküzdeni ;)

2022. nov. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
#1-nek sajnos nincsen igaza. Tévhit, hogy a diszkalkulia csak a fejszámolásról szól. A diszkalkuliásoknak a matematikai feladatmegoldások általában számológéppel sem mennek. Diszkalkuliával mérnöki és a természettudományos jellegű pályák többségéről eleve le kell mondani. De nagyon sok más pálya van még.
2022. nov. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

"A fizika és a kémia tanárom ki van akadva, mert minden tökéletesen számolok ki a dolgozatokban, mégis fel vagyok mentve."


Elég nagy hiba. Nem tudom így hogy mentettek fel. EGyik tantárgyból megy a számolás, másikból nem?

Én sem értem a matekot, az órát sem tudom leolvasni, térképet nem tudok értelmezni, mégis elvégeztem egy könnyebb mérnöki szakot, tele matekkal, fizikával, kémiával. Igaz, vért izzadtam, de sikerült.

De ezek szerint ilyen könnyű felmentést szerezni...

2022. nov. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

2-esnek, 1-es vagyok: bocs, hogy tapasztalatból írtam azt, amit, de nyugodtan pontozz le ;)

Sokkal nehezebb és fárasztóbb így elvégezni egy mérnöki szakot, ez tény, de egyáltalán nem lehetetlen.


(Mellékesen: a számológépnél már vannak sokkal modernebb eszközök, nem feltétlenül a kis Casio-t értettem alatta...)

2022. nov. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3. - nak: hát nálam olyanok vannak, hogy nem tudom leolvasni az órát, képtelen vagyok értelmezni a törteket (fel nem tudom fogni, hogy mi az isten lényege van) - a szöveges feladatok sokszor vontatottan mennek, és gyorsan fárad az agyam,viszont annak nagyon örülök, hogy átlag feletti IQ - val rendelkezem.
2022. nov. 14. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!