Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyéni tanrend igénylés tanév...

Egyéni tanrend igénylés tanév közben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves leszek 1 hét múlva, és tervek szerint akkor el is költözök otthonról, családi okokból. Munkát találtam, december elsején kezdek, albérletet találtam, van egy kis pénzem eddigi nyári diákmunkákból. A kérdésem az lenne, hogy az egyéni tanrend igénylésről szóló internetes tudnivalókban az áll, hogy június 15-ig be kellett volna nyújtani az egyéni tanrend kérelmet, ha nem sikerült akkor csak rendkívüli esetben lehet benyújtani. Eddig nekem nem sikerült, mit kéne most csináljak? Érdeklődtem telefonon a helyi hivatalnál, nagyon nem segítettek. Benyújthatom most a kérelmet, és akkor decembertől / következő félévtől egyéni tanrendes leszek? Ok, hogy el kell tartanom magamat.



2022. nov. 15. 15:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem vagy 18, addig csak a szüleid nyújthatják be.

Utána te is, de gondolom ezt már elolvastad az oktatási hivatal honlapján.

Nagyon szigorúan meghatározott esetekben lehet ilyet igényelni, szerintem random otthonról elköltözés nem tartozik ide....



Ezek lehetnek az okok:



SNI

versenysportoló

tartós betegség

2022. nov. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
Miért költözöl el? Biztosan szükséges ez?:/
2022. nov. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy tanköteles, estin befejezheted a gimit.
2022. nov. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Lehet hogy random, de igen komoly okom van rá. El kell tartanom magam, készülnöm kell az érettségire iskolán kívül , mellette nem tudok még napi 7-8 órát az iskolában tölteni, mert akkor nem tudok dolgozni. Ha erre nem adnak egyénit, akkor semmire se. Köszi a válaszokat
2022. nov. 15. 17:25
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom már mit csinálni, nincs más lehetőségem.
2022. nov. 15. 17:30
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

4: a 3-as válaszomban leírtam a lényeget.


Egyéni tanrend csak tanköteles korúaknak adható, a felsorolt kritériumok alappján. Te már nem vagy tanköteles.

2022. nov. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Egyéni tanrendet "dolgoznom kell" indokkal nem adnak.

Javaslom menj esti iskolába és úgy dolgozhatsz.

2022. nov. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Értem, tehát egyénit nem tudok kérvényezni, de estit igen. És ez mit takar? Milyen időközönként vannak vizsgák?
2022. nov. 15. 17:34
 9/14 A kérdező kommentje:
Utána néztem. Nem tudok napi több órát iskolába járni este, munka után. Plusz még otthon is kéne tanulnom
2022. nov. 15. 17:38
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor keress levelező oktatást. Az cska hétvégén van.
2022. nov. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!