Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 8 általánossal lehet dolgozni?

8 általánossal lehet dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok


21 éves lány vagyok. Egyszerűen akárhogy próbálkozok nem megy nekem ez a szakmás dolog.. 3 szakmát próbáltam ki az első kettőbw 1-1 évet voltam, a mostaniba ez lenne az utolsó évem, viszont már rég húzom a dolgot, hogy át menjek.. Esti érettségire gondoltam, viszont lehet oda csak jövő tanévtől tudnék már menni.

Ha most mi iratkozzom az iskolából, el tudnék helyeszkedni valahol, ameddig nem tudok be iratkozni esti sulira?


Az olyan válaszok, hogy most már bírjam ki ezt a tanévet, vagy a trollok kerüljenek..



2022. nov. 16. 09:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Könnyű fizikai munkára esetleg. Gyárba szalag mellé, takarítói állás, stb. A legtöbb helyen már egy eladótól vagy ügyfélszolgálatostól is elvárják az érettségit.
2022. nov. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Gyorséttermek, pl. Mekiben biztosan tudom, hogy lehet 8 általánossal dolgozni. Gyár, takarítás. Más nem nagyon tudok elképzelni. Nőként nem hiszem, hogy pl. építkezésen tudnál dolgozni.
2022. nov. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%
Gyárban várnak sok szeretettel. Mondjuk nem lesz egy leányálom.
2022. nov. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Gyárban, mezőgazdaságban.. szerintem még egy takarítói állásra vagy a mekiben is kell minimum szakma, vagy érettségi. Ma ez az alap, nem a nyolc általános.
2022. nov. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
56%
Gyárban szalagmunka 3 műszakban, gyorsétterem, takarítás, konyhai kisegítő..minden alulfizetett munka ami nem igényel végzettséget. Nem tudom elképzelni sem a mai világban, hogy valaki ne tudná többre vinni. 50 évvel ezelőtt még oké, nem mindenki tanulhatott de ma már minimum, hogy egy szakmája legyen az embernek. Az érettségi meg akkor ér valamit, ha tovább akarsz tanulni. Ha a szakma nem ment, akkor fősulin vért fogsz izzadni.
2022. nov. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
#5: Nem is volt szó fősuliról.
2022. nov. 17. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
0%
#6 De érettségiről igen, és mi másért akarna érettségit ha nem tovább tanulni? Vagy ott megáll és kész? Az kb ugyanaz mint a 8 általános.
2022. nov. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a jobb szakmáknál az érettségi a beugró..
2022. nov. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsétteremben, ha nem diákként dolgozik valaki pár műszakot, hanem teljes munkaidőben, akkor többet lehet keresni, mint egy átlagos irodai munkával. Ennyit az alulfizetettségről. Sok takarító is már olyan órabérben dolgozik, hogy az valami elképesztő.

Egyébként meg nem írta, hogy nem akar tanulni. Szeretné folytatni a tanulást estin.

2022. nov. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
#8 Azt írta, hogy nincs kedve szakmát tanulni..
2022. nov. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!