Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elfogadnak ilyen típusú...

Elfogadnak ilyen típusú szakmai érettségi tárgyat?

Figyelt kérdés

Nagy bajban vagyok most.

Az a helyzet, hogy kezdetben egy erős gimiben tanultam tovább, de aztán beilleszkedési problémákból adódóan eljöttem onnan, épp egy nagyon gyenge szakképző suliba. Életem legrosszabb döntése volt és megbántam nagyon, de már ezt nem tudom visszafordítani, ki akarom hozni mostmár ebből a legjobbakat, mivel egyetemre szeretnék menni.

Viszont nem tudom mi lesz velem. Nagyon nehéz lesz és nem tudom meg tudok-e birkózni ezekkel a hátrányokkal amikben jelenleg vagyok. Itt semmi oktatás nincs, nem ez az én szintem. A felkészítés egyenlő a nullával.

Ebben a szakiskolában megszereztem már egy eladó szakmát (ennek értéke középszintű természetesen). 5-ösre vizsgáztam. Nem 100%-ban van megadva az oklevélben az eredmény, csak simán 5, jeles. Utánaolvastam ennek és azt írják a felvételi oldalakon, hogy abban az esetben ha nem 100%-os eredmény szerepel az oklevélben, akkor az 5-ös 100 pontot ér, vagyis 100%.

Aztán pedig maradtam ugyanabban a szakiskolában 2 éves érettségi képzésen. Így utólag hogy már jobban képben vagyok a dolgokkal mi hogy működik és hogy már konkrét céljaim vannak, már látom hogy ez is rossz döntés volt, mindenképpen gimibe kellett volna jelentkeznem ilyen érettségi képzésre. Nyilván magasabb szinten tanítottak volna, már amennyire lehet 2 év alatt (4 helyett ugye).

Szóval most év végén fogok érettségizni. Angolból meg emeltezni szeretnék. Az iskolai felkészítésem semmit nem ér, tehát amennyire csak lehet egyedül fogok felkészülni. Anyagok segítségével, könyvekkel, korábbi érettségi feladatsorok kitöltésével stb. Nagyon fullosan felkészülök, nagyon odateszem magam.

De ha még ennyi hátrány nem lenne elég, elegendő tantárgyaim sincsenek, hogy így fogalmazzak.

Mindig ugye választani kell egy 5. érettségi tárgyat. Na azt nekünk automatikusan a megszerzett szakmánkat mondták, hogy az lesz az 5. Ami nekem az eladó. De ilyet úgy tudom nem is fogadnak el az egyetemen. Nemzetközi gazdálkodás szakra szeretnék menni a Corvinusra, állami tagozatra. Tudom hogy nagyon magas pontszám kell oda, tudom hogy nagyon nehéz bekerülni, tisztában vagyok mindennel, és nagyon feszült vagyok hogy sikerül-e elérnem a céljaim. Ehhez a szakhoz nem írnak olyan választható tárgyat, hogy eladó. Ágazati szakmai vizsgatárgyhoz csak ilyet hogy kereskedelem ismeretek, vagy előkészítő szakmai vizsgatárgyhoz olyat hogy kereskedelmi és marketing ismeretek. És nekem egyik sincs. A szakmai bizonyítványomban ez van írva hogy eladó. Igazából egyenértékű a kereskedelem ismeretekkel (mert azt tanultam, meg minden hozzá kapcsolódó témát), de sajnos nem így van megjelölve. És nem tudom ilyenkor mi van. Nem hiszem hogy át lehetne nevezni, hogy a jelentkezésnél a kereskedelem ismereteket választom ki, vagy esetleg úgy jelölnék meg nekem az érettségi bizonyítványomban hogy kereskedelem ismeretek. Majd azért rákérdezek az igazgatómnál de nem hiszem, biztos nincs ilyen lehetőség.

Ráadásul van még egy probléma.. Meg kell adni mindig a tanulmányi eredményeket is. És az egyetemen valamilyen természettudományos tantárgy megadása is kötelező. Viszont nekem ilyen sincs. Nem tanulok ilyesmi tantárgyat. Annyi volt, hogy itt ebben a szakiskolában első évben 9.-ben volt egy természetismeret tantárgyam még. De aztán megszűnt, mert ilyen itt mindig csak 9.-ben van aztán már nem. Itt csak a szakma a lényeg semmi más. Ilyeneket hogy fizika, kémia, biológia, földrajz, nem is hallott ez a hely, tényleg nagyon gyenge a színvonal. Szóval ilyet sem tudok megadni. Olvastam róla a felvin hogy mi van ha nem tanultam természettudományos tantárgyat, és írja hogy olyankor az iskolának össze kell számolnia mennyi ideig tanultam olyasmi tárgyat vagy amiből számítható olyan ismeret, és azoknak az eredményét kell megadni. De nem jó, mert a jelentkezésnél az utolsó 2 év tanulmányi eredményt kell megadni. És én eleve csak egy évig tanultam természetismeretet, azt is csak az első évemben, tehát messze nem érinti az utolsó 2 évem.

Fogalmam sincs mit kéne csinálnom. Nem tudom meg lehet-e oldani ezt a természettudományos tantárgyat. Meg ha nem fogadják el az eladó szakmám, akkor valószínű tennem kéne egy 5. tárgyból érettségit. Célszerű lenne a kereskedelem ismereteket választani, mivel már ezzel képben vagyok. Emelten is mehetne mert középszinten stabil tudásom van róla, így könnyebb lenne az emelt.

A felkészülésre nagyon rá kell állnom. De nem tudom elég lesz-e egyedül felkészülnöm vagy magántanárhoz menjek inkább. Kb minden tantárgyból járhatnék össze vissza magántanárokhoz, mert az iskolai felkészítés tényleg semmi.

Kérlek segítsetek nekem mit csináljak mit javasoltok ilyen helyzetben

Hasznos anyagokat is küldhettek minden témában ami segíthet, de legfőképp angolból



2022. nov. 18. 18:33
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!