Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvos szeretnék lenni,...

Állatorvos szeretnék lenni, milyen érettségi, és mi egyéb szükséges hozzá? Valamint mennyi a tandíj? Ha külföldön végezném el (Ausztria) akkor az itt elfogadnák?

Figyelt kérdés
Ez csak egy lehetőség, hogy állatorvos legyek. Úgy tudom, itt elég húzós a tandíj, ezért gondoltam rá, hogy kimegyek Ausztriába, ott úgy tudom ingyenes. De azt a diplomát elfogadnák-e Magyarországon? Vagy kéne valami vizsga, stb? Illetve amit én tudok, az biológia és kémia érettségi, ezek kellenek hozzá? Most vagyok 9.-es és úgy kéne tovább menni, hogy tudjak nagyjából valamit.
2013. máj. 15. 21:23
 1/10 anonim válasza:
Emeltszintű biológia és kémia érettségi. És egy középszintű angol nyelvizsga. Azért angol mer a hivatalos orvosi nyelv az angol. Magyarúl bármilyen nyelvizsgád lesz és az nem angol akkor nem vesznek fel az orvosira. Jah és készűlj fel a LATINT nagyon kell majd tanúlni. :) Sok sikert ;)
2013. máj. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Emelt szintű biológia és kémia érettségi kell, jó eredménnyel, és nyelvvizsga.

Nem vagyok biztos benne, hogy számítják most a pontokat, de számíthat a a többi érettségi tárgy eredménye is.


Én erről sem hallottam, hogy itt ne lenne ingyenes. Kivéve ha rosszak a felvételi pontszámaid, és nem államilag finanszírozottra vesznek fel, hanem költségtérítésesre, na akkor húzós a tandíj.

Ausztriában lehet, hogy ingyenes az oktatás, az osztrákoknak, de vajon a magyaroknak is? Én nem vagyok ebben olyan biztos, hogy ott Neked ne kellene fizetned. És még ha ingyenes is, gondolj bele, hogy mennyivel többe fognak kerülni a tankönyvek, és azért valamennyivel drágább az ottani élet is. Úgyhogy nem biztos, hogy jobban kijönnél kint. Na arról meg nem is beszélve, hogy tökéletes német nyelvtudásra van szükséged, hogy megértsd ezeket a dolgokat.


Az egész EU-n belül elfogadják a diplomákat, úgyhogy el fogják fogadni, de lehet, hogy érvényesíttetni kell, vagy elfogadtatni, mint ahogy Neked is át kell menned egy procedúrán, ha külföldön akarnál a diplomáddal dolgozni.

2013. máj. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, van valamennyi ingyenes hely, de nem sok. Hát esélyem bekerülni nem tudom... A nyelvvizsgával lesz bajom... a nyelvek nem erősségeim. De a latint azt csípem amúgy.

Hosszú is, mert 11 féléves, az nekem elég sok, 24 éves koromig nincs kedvem tanulni. De majd meglátom, szerintem ez lesz amúgy. Annyi, hogy nem bírom a dögöt. De mondjuk gumikesztyűvel éppen megfogom, ha nem bűzlik.

Orvosi szakon is gondolkodtam, csak a boncolás, azt biztos nem bírnám. A harmadik a jog, de abból van már annyi, meg az még seggelősebb. Ha jogi pálya akkor ügyvéd, de ez annyira nem fekszik.

2013. máj. 16. 20:59
 4/10 anonim ***** válasza:

Fogorvosnak még mindig elmehetsz.

Nem fogod tudni kikerülni a 1,5 éves anatómiát, amikor a már zöldes bűzlő kutyákat kell boncolni (nem csak gyakorlaton, hanem vizsgán is), és utána pedig a kórbonctant sem fogod tudni elkerülni. 11 félév a minimum, de az emberek 60-70 %-a nem végzi el ennyi idő alatt. Ismerek olyat, aki 7 év alatt végezte el az állatorvosit. És utána munkát sem olyan egyszerű találni, mint ahogy azt az ember elképzelte..sokan hatósági állatorvosok, és ellenőrzik piacokon az árut..

Van időd, gondold át alaposan, mit szeretnél.

2013. máj. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Orvos semmiképp, az átlagos képzésen is van boncolás. Inkább egy kutyát mint egy embert.

hát igen, meggondolhatom én még addig magam. Csak nincs semmi elképzelésem. Állatorvos jól keres, elismert, dr, de azért nem kell embereket vagdalnia. Mi is mindig állatokkal foglalkoztunk, és a felmenőim is, a környékünkön mindenhol van valami jószág, ha más nem kutya-macska. Egy oltás 3000 Ft, amit a doki megkap 800 Ft-ért. Chip 300 Ft, ő berakja 2500 Ft-ért. Ha belekezdek, és a nehezén túl vagyok, hamar feljutok a ranglétrán. De amúgy nem hatósági akarok lenni. A szomszédba kijött a doki, adott 2 ijekciót a disznónak, kért 10000 Ft-ot, és még a disznó is megdöglött. Itt 6000 főre jut egy állatorvos, és nincs senki, aki mostanába állatorvosnak ment innen. 18-20.000 fős város, 3 állatorvos, 2 rendelővel, egy rendelő nélkül. Mindegyik él, mint hal a vízbe. 2-nek csúcsszuper lakás, kocsi, nyaralók, a harmadiknak egy 1000 éves rossz kocsi, de őt nem szeretik, mert neki megvan, hogy minek mi a baja, és annyi. Neki minden beteg kutya parvós meg ilyenek, az összes döglött csirke bélgyulladásos, vagy pestises. De neki is van pénze, csak ő nem mutatja úgy ki. Annál inkább a felesége, aki világéletébe egy link senki volt.

2013. máj. 16. 22:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem még, milyenek a jegyeid?

Hát nem olyan egyszerű azért azon a ranglétrán feljebb jutni. Vagy ezt hogy tervezed?

A microchip ára hivatalosan 3500 Ft (hacsak nincs rajta támogatás a város/falu önkormányzata részéről), és ezen az állatorvos szinte semmit sem keres. Ebben már benne van az, hogy megvizsgálod a kutyát, megvetted a chip-et, és beregisztrálod az állami adatbázisba - regisztrációs díj (amivel egyébként eltelik az idő, mire beírsz minden adatot), és hipp-hopp, eltelt fél órád, és kaptál 3500 Ft-ot, amiből..hát Neked aztán szinte semmi hasznod sincs..Ha meg 2500 Ft-ot kér, hát akkor meg tényleg szinte semmi haszon nincs.

Milyen oltás az a 3000 Ft-os? Azt meg tudod mondani esetleg?

Megkérdezhetem, merrefelé laksz?

Ezek az állatorvosok milyen idősek? Mert még azt tudnod kell, hogy a középkorú, és idősebb generáció nem most szedte meg magát anyagilag, hanem a 70-80as években, a nagyállatos korszakban. Az meg sajnos eléggé kihalófélben van manapság, az emberek nem sok nagyállatot tartanak már.

2013. máj. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Gimis vagyok, 2-3 négyesem lesz évvégén, a többi 5. A négyesek a nyelv, és esetleg a tesi. Hát akit ismerünk, ő nincs 40 éves, nem tudom menyi pontosan. Hát a chipet itt nagytételbe annyiért rakta be, az oltás meg a sima parvo meg kombinált. (Mi 500 Ft-ért tudunk chipet venni, tehát ő mégolcsóbban.) Az előbb említett oltás is 800 Ft, nagytételbe 2200-ért adja.

Hajdú-biharba lakunk, itt azért vannak nagyjószágok is dögivel. Pl van egy telep, ahol a doki minden hónapba kap 100.000 Ft KP-t, és ezen felül még ha kimegy, akkor kiszállást, plusz a kezelés. És nem egy telepen van, ki tudja mennyit kap. Mondjuk ő hatósági is. Tehát azért nem élnek rosszul errefele, az biztos.

2013. máj. 17. 07:17
 8/10 anonim ***** válasza:
94%
Te inkább nem menj állatorvosnak, ha csak a pénzért mész. Az ilyenekből lesznek a mocskok, aki pont hogy sz*rnak bele, hogy meggyógyítanak-e egy állatot, csak a pénzt akasztják le az emberről. Undorító már az is, amilyen stílusban beszélsz az állatokról...
2013. máj. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem csak a pénz. Akkor mennék jogásznak, azoknak jobban megy. Hát ha ide eljössz, akkor meglátod, hogy itt mindenki így beszél. Van itt nekünk szinte minden jószág, én speciel nem is tagadom, hogy a kutyát-macskát nem csípem. Annál inkább a lovakat, a madarakat, az egzotikus állatokat. Hobbim a növénytermesztés. Minden vegyszer nélkül. Sokan el se nagyon hiszik, amíg meg nem látják. Még permetezőnk sincs. És minden évbe van termés, ha az idő engedi. Idei év gyenge lesz kajszi(pár szem, tavaly 300 liter cefre lett, meg még a szomszédok is jöttek szedtek amennyi kellett) és cseresznye ügyileg, meggy jobb, szilva kiváló, alma-körte szintén kiváló.

Hogy ezt miért írtam, én magam se tudom. Talán arra fel, hogy hogy beszélek az állatokról.

A dögivel arra értettem, hogy rengeteg nagyjószág van. Hát az meg hogy a diploma meg van, az nem jelenti azt, hogy azzal a tudással valaki ért s a szakmához. Én már többször voltam állatorvossal, nagy telepeken, láttam már műtéteket,(császármetszés, ivartalanítás, lábamputáció, csonttörés műtét, belső vérzés műtét, stb) oltottam már kutyát, kecskét, birkát, marhát. Persze mindent orvosi felügyelettel. 12 éves korom óta az akarok lenni, kis kihagyással, amikor az első olyan műtétet láttam, amikor a kutya ottmaradt a műtőasztalon. Aztán rájöttem, hogy ha meg sem próbálják, akkor biztos elpusztul, így legalább megpróbálták/tuk. Akkor voltam először bent a műtőben, úgy hogy nem csak beültem a sarokba, hanem komolyabban néztem a dolgokat. Most 16 vagyok, azóta nem voltam bent, még a műtőbe se, csak az ablakból néztem. Ilyen direkt arra van, ha valaki nézni szeretné. Tehát nem hirtelen felindulás, hosszas folyamat, a pénz meg mindenkinek kell, nem olyan ez, hogy csak a pénzre. Ha egy állatorvos csak a pénzre megy, és hülye, idővel úgyis kiszelektálódik. Itt is volt olyan, aki pár év után úgy eltűnt, hogy se híre, se hamva. A többi doki se tud róla semmit, csak annyit, hogy Pestre költözött, és nem praktizál, valami OKJ-st végzett el.

2013. máj. 17. 21:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, Ausztriában valóban ingyenes, de egy elég kemény vizsgán kell átesni, hogy bejuthass, EMS teszt. Magyarországon több esélyed lenne. Nyelvvizsga nem sokat jelent, de ha már azt szeretnél akkor TestDaf, Goethe, ÖSD, nem érdemes gyenge színvonalú TELC, Pannon, stb. hasonló nyelvvizsgákat tenned, nem fogadják el.
2013. máj. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!