Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matematika bsc, alkalmazott...

Matematika bsc, alkalmazott matematika szakirány + gazdasági msc (biztositási és pénzügy matek) vagy alkalmazott közgazdaságtan + alkalmazott matematikus msc?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a jobb kombináció, ha érdekel a gazdaság, de egyenlőre a pénzügy kevésbé és meglehetősen szeretem a matematikát. Illetve melyik kombinációban tanulnék több programozást?

2022. nov. 18. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első verzióval jársz jobban, már csak azért is, mert alk. közgázról nem fogsz tudni alk. matek MSc-re menni (de ha felvennének is kicsi az esélye, hogy úgy elvégeznéd). Egy matek+BPM kombó viszont hibátlan.
2022. nov. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az alkalmazott matematikus MSc-be való belépéshez legalább 65 kreditnyi elvégzett tiszta matematikai tárgyak kellenek, ami messze nincs meg az alkalmazott közgazdaságtan alapképzésből. (Jó, ha 30 ilyen kredit van a képzésben.) Úgyhogy az általad vázolt második opció eleve kiesik. Az alkalmazott matematikus MSc-be való belevágáshoz egyébként is tanácsos a matematika BSc-t megcsinálni, különben nagyon nehéz dolgod lesz.
2022. nov. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én úgy láttam, hoy 50 kredittel plusz kreditpótlással is lehet menni, szabadon választható tárgyakból meg fel lehet venni matematika tárgyakat. Azt nem tudom hogy mit fogadnának el, statisztikát, ökonometriát igen vagy nem ? Nem tudom, hogy mennyire végezhető el e így egy ilyen mesterképzés, főleg ha kreditpótlással kell.
2022. nov. 19. 12:52
 4/5 anonim ***** válasza:
#3. Közben egy másik, hasonló témájú és nagyjából ezzel egyidőben kiírt kérdésnél írta valaki, hogy sima ügy közgázról alk.matekra menni. Valószínűleg én tudtam rosszul, és ha ez így van, akkor az első válaszom mégsem pontos úgy...ettől függetlenül tartom, hogy a matek BSc egyértelműen a jobb kezdés.
2022. nov. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#3: Az ökonometria biztosan nem számit matematikai kreditnek. Ezért nem lesz meg az 50 kredit matek sem az alkalmazott közgazdaságtanból. De ettől függetlenül is meggebedsz az alkalmazott matekon, ha nincs kőkemény matekos háttértudásod.
2022. nov. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!