Melyikek szakot éri meg jobban tanulni? BIztosítási és pénzügyi matematika (msc) vagy Business Intelligence (msc)?

Figyelt kérdés
Jelenleg külföldre járó egyetemista vagyok alapképzésen (közgázon) és a lehetőségeimen gondolkoztam. Hosszútávon otthon (BUdapest) szeretnék letelepedni, ezért kiváncsi vagyok az otthoni bérezésre. Matekos beállítottságú vagyok szóval hogy BPM nehéz nem riaszt el. Mindkét irány iránt érdekel, ugyhogy leginkább a fizetést emelném ki mint motiváló tényezőt.Bizt. Matekot otthon, BI-t külföldön tudnám folytatni. Business intelligence-nek negyobb jövője van? (IT-s boom miatt?) Bizt. Matkon informatikás irányba el lehet menni? Illetve, bérezésben mire lehet számítani ezeknél az állásoknál?

2020. ápr. 19. 10:56
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
BI csak egy újabb buzzword az ilyen reportingos, adatelemzős IT rendszerekre, lehet 5 év múlva semmit sem fogsz használni, amit itt tanítanak. Matek sokkal időtállóbb tudás. Differenciálegyenleteket 10 éve is alig értette valaki, most is elég kevesen, és valszeg ez 10 év múlva sem fog változni.
2021. okt. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!