Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket érdemes elkezdeni...

Melyiket érdemes elkezdeni ACCA vagy Könyvvizsgálói képzés?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyiket és miért érdemes választani?

Köszönöm.



2022. nov. 19. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ACCA-t megcsinálod végig, azzal megkapod itthon a könyvvizsgálóit is, fordítva meg elfogadnak asszem a teljes könyvvizsgálói képzésért talán egy vagy két modult az ACCA-n. Viszont nyilván jobban oda is kell tenned magad az ACCA-ért, amit gondolom munka mellett csinálnál ráadásul. Nem egyszerű, de máshogy viszont nem is nagyon ajánlott, mert ahhoz túlságosan sokba kerül, a Big4 viszont kifizeti neked tudtommal még manapság is, de ha erre jár egy érintett, legyen szíves írja ezt le pontosabban, mert engem is érdekelne, hogy hogy zajlik ez ma. :) (10+ éve még úgy tudom, beiratták az embert már pályakezdőként is, de ha merészelt a mindennapi leterheltsége mellett egy vizsgát is elbukni, akkor igen jó eséllyel búcsúzhatott a cégtől is.)
2022. nov. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Árnyalnám az első hozzászóló válaszát, az ACCA-val nem kapod meg a itthon a könyvvizsgálóit (logikus, hiszen a magyar számviteli szabályozás specialitásairól az ACCA keretein belül nem tanulsz semmit), "csak" pár modul alól kapsz felmentést, lásd az alábbi linken.

[link]

Válaszolva a kérdésedre, attól függ, mit és hol szeretnél csinálni. Ha alapvetően multis környezetben képzeled el magad, IFRS szerint könyvelő nagyobb cégekkel szeretnél dolgozni, akár később külföldön helyezkednél el, és persze nem okoz gondot az angol nyelven történő tanulás és munkavégzés, akkor az ACCA-t érdemesebb választani. Ha inkább a KKV szektor vonz, akár vállalkoznál is, és elsősorban hazai vállalatok érdekelnek, akkor pedig a könyvvizsgálói képzést érdemesebb megcsinálni.

Alapvetően mindkettőre igaz az, hogy nagyon nehéz képzések és nagyon sokba kerülnek. Ebben abszolút egyetértek az első válaszolóval, hogy bármelyiket választod, érdemes valamilyen nagyobb cégnél munka mellett elvégezni, mert jellemzően igen jelentős közvetlen (pénzügyi) és közvetett (pl. plusz szabadnapok) támogatást szoktak nyújtani.

2023. aug. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2. Az első hozzászóló vagyok, és tényleg úgy tűnik, hogy az elismerést benéztem. Valóban logikus és én is tisztában vagyok vele, hogy a magyar számviteli szabályozást nem fedi le, de valamiért mégis azt gondoltam, hogy ettől függetlenül az ACCA mindent visz.


"nagyon sokba kerülnek"


Azért szerintem az okleveles könyvvizsgáló képzés még nem is annyira. Pár éve néztem utána utoljára, akkorról összesen 600-700 közötti összegre emlékszem (minden modul tanfolyami díja+tankönyvek+minden vizsgadíjat egyszer számolva). Ez szerintem ma maximum két félévet fedez pl. egy számvitel MSc-n (ennek sem számoltam most utána), aminél viszont magasabb szintű képesítést jelent az okleveles könyvvizsgáló. Ezt szerintem még épp megéri saját zsebből is finanszírozni, vannak ennél nagyobb kiadások is szép számmal. Az ACCA nem tudom pontosan, hogy mennyire jöhet ki a végére, de biztos vagyok benne, hogy ennél jelentősebb tétel. Köszönöm a kiegészítéseket, hasznos infókat írtál!

2023. aug. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek, relatíve valóban nem drága, főleg, ha azt nézzük, hogy ez a képzés 2,5-3 éves, de akkor is több, mint egymillió forint jelenleg. Ami ahhoz képest, hogy a hasonló területen indított képzések mennyibe kerülnek (a mérlegképes könyvelő, az adótanácsadó és az adószakértő is 2-300 körül mozognak), jóval drágább. Én nem akarok senki zsebében turkálni, de azt gondolom, ez már az az összeg, aminél érdemes végig gondolni annak a lehetőségét, hogy valaki más egy tanulmányi szerződés keretein belül finanszírozza (ami már csak azért is praktikus, mert mert a képzés után gyakorlatra van szükséged, és akkor már van is egy hely, ahol azt tudod teljesíteni).
2023. aug. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!