Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bejutni vagy elvégezni nehezeb...

Bejutni vagy elvégezni nehezebb az orvosi egyetemet?

Figyelt kérdés

2022. nov. 22. 19:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

#10. "Amugy nem értem miért kell primitív hozzaszolasokat írni a kérdezőnek. Elméletileg ez az oldal azert van, hogy lehessen kérdezni és ennél sokkal egyértelműbb kérdéseket kérdeznek meg rendszeresen."


Pacsi, én is baromira unom már ezt a sok szerencsétlent. "Nem jutottam be, add fel te is, kérdező.", kb. ez a szint.

2022. nov. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
31%
Inkább úgy fogalmaznék, hogy jó eredménnyel nehéz elvégezni, rite diploma azért nem egy nagy kunszt. Hogy mennyire nehéz bejutni az attól függ, hogy hová akarsz menni, ebben az évben volt ahova 415 ponttal felvettek embereket...azért az bőven teljesíthető
2022. nov. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Kb ugyanez igaz a mérnöki képzésre is. Első évben kb 80-85 % kihullott, bekerülni nem volt túl nehéz, nekünk még egy darab műszaki emelt érettségi volt a feltétel, plusz a minimum pont. 420 ponttal vettek fel de így is azt mondom hatalmas szo pás az egész képzés, nálunk ha valaki 3-nál jobb súlyozott átlagot elér, az már a zseni kategória. Az orvosi szerintem még ennél is nehezebb lehet
2022. nov. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem könnyű végig csinálni, de nem lehetetlen . Mindig az a legnehezebb , ami előtted áll. Ha bent vagy , akkor megtapasztalod, hogy valójában milyen.

Egy ötödéves

2022. nov. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Én most vagyok elsőéves és másodjára vettek fel. Én mindig úgy voltam vele, ha felvesznek akkor el fogom végezni.

A kérdésedre a válasz az az, hogy nagyon nehéz az egyetem, irtó sokat kell tanulni. De megoldjuk. Igazából olyan mint középiskolában, megtanulom a megtanulhatót.

Vagyis ha tudsz dolgozni és belefekteted az időd a tanulásba akkor a bejutás a nehezebb. Ha itt vagy és tanulsz át fogsz menni ( lehet nem elsőre de a végén sikerülni fog)!

Egyébként hova tervezel jelentkezni? Melyik egyegemre?

2022. dec. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Vidékre. Én Budapestre járok középsuliba, nyek-re, nekem 5 év ebből bőven elég volt... Szeged nagyon szimpatikus nekem, bár azt mondják szadisták.:D Vidéken jobb a közösség is elvileg.
2022. dec. 1. 07:05
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát Pesten többek a bulik, könnyebb közösségbe beilleszkedni, már persze ha erre lesz időd a rengeteg tanulás mellett.

Az oktatás mindenhol ugyanolyan kemény, Pécsen első félévben nincs anatómia, csak 2.tol így az egy picit könnyebb, de egyik egyetemet se mondanám könnyűnek.


Azt válaszd ami a legjobban tetszik, ha tudsz menj el nyiltnapokra:)


En a SOTE-ra járok, én gyárilag Soproni vagyok, igy mindenképpen pestre szerettem volna jönni, meg a bátyám is idejart orvosira.


De aki törzsgyokeres Pesti, annak nyilvan mas:D

2022. dec. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
80%

Na pont jo hogy Szegedet irtad mert en ide jarok. Szerintem nagyon jo hely. En eskuszom nem talalkoztam olyan emberrel aki megbanta h ide jott. Nem tudom h gondolkozol-e a tobbi videkiben. Igazabol csak annyit tudok mondani h par dologban kulonboznek a videkik. Szegeden elso naptol kezdve van anatomiank, igy harmadik felev vegen le is szigoralozunk, mig Pecsen elso felevben egyaltalan nem tanulnak anatomiat hanem inkabb tolto tantargyakat h szokjak picit az egyetemet. En ugy erzem hogy jobb tulesni rajta minel korabban, ez peldaul a pestiben tetszik mert ok mar elso ev vegen leszigorlatoznak.

Esetleg majd meg ha gondolkodsz hogy melyiket valasztanad, jol nezd meg a varosokat. En azert jottem Szegedre mert szerintem ez a leghangulatosabb videki hely (nekem) imadom mert barhova nezek, csak egyetemistakkal talalkozom, egy igazi paradicsom ;)

2022. dec. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Én azt mondom, ha úgy nézzük, bent maradni könnyebb. Vizsgázni többször is elmehetsz egy szemeszterben, az érettségit meg félévente ismételheted csupán. Nagyobb nyomás volt számomra az érettségi, nagyobb tétje volt, ezáltal nehezebbnek éltem meg, mentálisan mindenképp.
márc. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!