Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki segítene h a BME-VBK...

Valaki segítene h a BME-VBK vegyeszmernoki szakra kell e még idén az emelt? És ha nem akkor milyen tantárgyak számítanak bele?

Figyelt kérdés
Sehol nem találom, mindenhol néztem de csak a 2013as felvételi követelményeket találom.

2022. nov. 26. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen egy emelt kötelező a BME-n.

Máshol ahol indul ez a szak viszont e táblazat szerint nem kell egy emelt szintű érettségi se:

[link]

2022. nov. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszi szépen! Mashova nem nagyon szeretnék menni. Azt nem tudod hogy milyen tantárgyakat fogadnak el? A tavalyit pl nem találom csak 2012, 13,14et. Azóta biztos bővült
2022. nov. 26. 09:56
 3/8 anonim ***** válasza:

matematika kötelező,

és

biológia vagy fizika vagy informatika vagy kémia vagy egy szakmai előkészítő tárgy vagy egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy vagy egy ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgy.


Az érettségi pont számításához két érettségi vizsgatárgyat kell választania a felsoroltakból a

jelentkezőnek, egyet emelt szinten kell teljesíteni.


[link]

2022. nov. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm <3
2022. nov. 26. 10:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha megfogadod a tanácsomat akkor kettő emelt êrettségit teszel, mert 420 pont körül van a felvételi határ, két emeltel sokkal egyszerűbb ennyi pontot elérni. Nyilván ha van két nyelvvizsgád vagy felsőfokú nyelvvizsgád akkor elég egy emelt is mert rendesen fogsz kapni érte plusz pontokat.
2022. nov. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tanulok már sajnos kémiát, se bioszt, így csak angol maradna ami nem számítható bele. Angolbol van nyelvvizsgam, matekot mrg nem tanulom emelt szinten, bár megy. 4es vagyok belőle úgy hogy nem igazán tanulok, így ha tanultam 5 simán lennék, de így sajnos ugrott ez a szak. Majd nézek valami mást, pedig érdekelt volna:)
2022. nov. 26. 11:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyon ez érdekel akkor ne hagyjál ki egy évet és tanuljál az emelt érettségikre. Nyilván ehhez szülői támogatás is kell


Megjegyzem a BME VBK karon diplomát szerezni iszonyatosan nehéz.

2022. nov. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

*hagyjál ki egy évet


véletlenül elírtam😂

2022. nov. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!