Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha vegyészmérnöki képzésre...

Ha vegyészmérnöki képzésre szeretnék majd menni, akkor mely tantárgyakból lenne érdemes emelt szinten érettségiznem?

Figyelt kérdés

2017. márc. 14. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

DE/BME: Matek+kémia

PE:Matek+fizika.


Az összes képzésen nagyon nagy hangsúly van a fizikán (fizikai kémia,áramlástan,termodinamika).

2017. márc. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
BME-n kémia emelt nagyon fontos, matekból szerintem lehet tartani a lépést egy középszintűvel is (persze ha nincs nyelvvizsgákból 40 pontod, lehet kelleni fog a második emelt szintű is, hogy felvegyenek)
2017. márc. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

A vegyészmérnökire nem szükséges emelt szintű vizsga a szabályok szerint, így ha elég pontod van, közepekkel is bejuthatsz, ki kell számolni.

Tudásszintben például a BME-VBK-ra emelt szintű tudás kell matematikából, kémiából és fizikából.

2017. márc. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Fizikából emelt szint kell igen, de nem középsuliban nem igen tanítanak fizikai kémiát,termodinamikát,hőtant,áramlástant..

Jó nyílván van 1 félév mechanika (mondjuk baromira nem értem, hogy egy vegyészmérnöknek minek van szüksége ilyen szinten rá, mint amit a BME-n oktatnak...) meg 1 félév elektrotechnika, de ezeket kevésbé fogod alkalmazni, mint amit az elején írtam.

2017. márc. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
*de a középsuliban nem igen tanítanak
2017. márc. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15%

Ne akarj arra menni! :D


Eszméletlen követelmények vannak, fizu meg minimálbér kb.

nettó 150-et jó ha megadják

2017. márc. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Elsőéves biomérnök hallgató vagyok a BME-n, a vegyészekkel most még 90%-ban egyezik az órarendünk, és ha újrafelvételizhetnék és matkeból és kémiából tennék emeltet :) A fizikát teljesíteni tudod egy alap fizikatudással, inkább a matekos része a húzós annak is így hogy csak közepeztem, szóval én ebből a kettőből tennék :) remélem nem késtem el a válasszal :) sok sikert!

2017. ápr. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

Valószínűleg már későn írok, de hátha hasznosítja valaki. Januárban végeztem BME-VBK-n vegyészmérnök BSc-vel, ősztől külföldön tanulok majd.

Bár hivatalosan nem kell az emelt, sőt a pontszám sem vészesen magas, az első 1-2 félévedet nagyon megtudod könnyíteni egy emelt matek emelt kémia kombóval. A szükséges fizikát meg lehet tanulni érettségi nélkül is,persze egyszerűbb ha megmaradt valami középiskolából, de kémia és matek fontosabb az egész képzésben. Másodévtől meg már úgysem számít az "előéleted".

2017. máj. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!