Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz az egyetem az...

Mennyire nehéz az egyetem az érettségihez képest? És egy OKJ-hoz képest?

Figyelt kérdés

2022. nov. 29. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Aránytalanul nehezebb. Ugyan úgy vannak töltelék tárgyak. Ugyan úgy megvan, hogy minden tanárt csak a saját tárgya érdekli és amit ő elmond azt 100%-ban tudd. Nem ritka a 60-70%-tól kettes ponthatár sem. Csak nincs 1 éved megtanulni, hanem fél év alatt tanuld meg a tárgyat tökéletesen.

2 OKJ képzésem van már meg, sokkal könnyebbek voltak, hiába volt szigorú az elvárás, de az akkor is könnyebb dolog volt. Vizsgán se olyan szigorúak, hiszen nem a tanfolyam alatt fogod megtanulni a szakmát, hanem majd élesben. Egyetemen viszont vérre megy minden.

Akik haladnak azok jól tudnak magolni és/vagy puskázni. Én nem tudok magolni, puskázni meg pláne. Főleg mikor egy teremben van 4 felügyelő tanár is.

2022. nov. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

Az OKJ-t nem tudom.

Az érettségi vicc kategória. Mármint a középszintű kötelező tárgyakból. Lehet használni altaszt, függvénytáblázatot stb. Egy ügyes nyolcadikos átmenne rajta.

Jól megírni (90%+) sem kifejezetten nehéz, mondjuk ez már igényel némi készülést, kb egy hetet összesen.


Egyetemen én matek alapszakon vagyok (ezt fontos említenem, mivel látszik, hogy gondolkodást igényel, de annyira nem időigényes, mintha pl makettezgetnem vagy magolnom kellene, illetve nincs töltelék tárgy). Jó alappal mentem, az első félév nevetségesen könnyű volt. Utána már kezdett nehéz lenni. De egy hét intenzív tanulással bármelyik tárgy teljesíthető, méghozzá jól. Szóval az egyetemen mondjuk egy tárgyra kell annyit készülni, mint a teljes érettségire.

2022. nov. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy melyik az az egy egyetem.


Egyébként nagyjából két válasz van:

- nehezebb, illetve jóval nehezebb

- valamivel talán nehezebb, de elsősorban más, mert többször kérnek számon készségeket, illetve jobban magadra vagy utalva felkészülésben


OKJ-kból meg kevés tapasztalatom van, de ott főleg attól függ, hogy a oktatóhely mennyire veszi komolyan.

2022. nov. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

OKJ nem ad hasznos tudást, csak akkor éri meg ha utána abban vagy legalábbis hasonló munkakörben helyezkedsz el és nem lesz minden totál ismeretlen, de a lényegi tudást, tapasztalatot a munkával fogod összeszedni.

Egyetemre nem jártam, arról nem tudok nyilatkozni, de nyilván összehasonlíthatatlanul nehezebb.

2022. nov. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak büfészakok, de aránytalanul nehezebb. Félévente vizsgaidőszak van, ha egy vizsga anyagát CSAK 300 oldallal számoljuk, ha van 4-8 tárgy, akkor is több, mint ezer oldalra jön ki. Felkészülni magadnak kell, szemináriumokon értelemszerűen nincs idő egy félév alatt heti 1 órában ilyen mennyiségben átvenni az anyagot. Külön fárasztó hosszútávon, miután egy alapképzés 3 év, (csúszás nélkül), osztatlan képzések meg 5 évesek. Szerintem ennyi vizsgastresszbe, tanulásba az ember ennyi idő alatt mentálisan és fizikailag is elfárad, persze kinek hogy van a tűrőképessége, meg muszáj valami sport, kikapcsolódás emiatt. Ráadásul, sokan szenvednek, ha szülői nyomás is nehezedik az emberre. Sok szoci időkben lévő, mostanra kb. nyugdíjas szülő a gyereke által akarja megélni a diplomát, és gyakorlatilag az volt belém is nevelve, hogy diploma ember az ember egy nulla, holott ez nagyon nem így van. Szóval sokkal több elvárással meg kell küzdeni tanulmányokban is, otthoni elvárásokban is sokaknak. Emellett van, akinek gondoskodnia kell kollégiumról, albérletről, kajáról, na meg pénzről, ami mindehhez kell, azt sokan diákmunkából fedezik. Diákmunka mellett meg még egyetemre is járni, tanulni is kimerítő dolog lenni. Igazából, az egyetemben csak az a jó, hogy már nincsenek gyökér osztálytársak, nincsenek cikizés, az órarendet is magadnak alakíthatod, így jobb lehet a szervezése az életednek. OKJ-t meg nem ismerem, lehet van pár nehezebb, de azért nem egy felsőoktatási színvonal az elvárás.
2022. nov. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Emlékszem, én 8 évfolyamos gimibe jártam (1993-2001) és a tanárok mindig az érettségivel riogattak, hogy ennyit kell rá tanulni, meg annyit kell rá tanulni, meg ilyen nehéz lesz meg olyan nehéz lesz, hogy jajj és ha nem tudsz, akkor az iszonyat nagy lebőgés lesz, hogy hajjajajjajjajj!


Nos, akkor kezdték el buherálni először az érettségit, talán azon az éven, vagy az előzőn jött be először, hogy Győrbe egy OKÉV nevű helyre kellett felküldeni a dolgozatokat felülbírálatra (azon az éven talán pont a matematikát), amiből gyenge voltam... de!


Azt így lassan 21 év atombiztosan ki merem jelenteni, hogy bármelyik egyetemi vizsgám - a legkönnyebb is - sokkal nehezebb volt, sokkal többet kellett rá tudni, és így készülni, tanulni is - mint az érettségire.


Szóval röviden a válasz: még egy könnyebb szakon is sokkal nehezebb. Annyi a különbség, hogy minden szakon más tölteléktárgyak vannak, és minden szakon vannak kötelező közös tárgyak, ez-az, mindenféle sületlenség, csak ott nem magyarnak, mateknak, biológiának, földrajznak, fizikának, kémiának és történelemnek hívják ezeket, hanem mondjuk - bölcsész szakoknál maradva - filozófiának, szociológiának, politológiának - a szaktárgyakat meg mondjuk nyelvészetnek, (adott nyelv) a szaktárgyon belül (angol szakon brit irodalom, brit történelem, amerikai irodalom, amerikai történelem...) stb.


Teljesen más, sokkal többet kell tanulni...

2022. nov. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egy mérnökihez képest lepkefing, de bármelyiknél sokkal könnyebb,
2022. nov. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

7: Nyilván szakja válogatja... Egy orvosit se hasonlítanék egy mérnökihez, ahogy egy jogit sem a másik kettőhöz. Mindháromhoz rengeteget kell tanulni...

Persze vannak - ahogy annó a suliban szoktuk mondani - "büfé-ruhatár" szakok is (ilyen volt az én másik szakom is), azokat minimális tanulással simán lehet venni.

2022. nov. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
venni, mármint venni az akadályokat... átugrani...
2022. nov. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Erősen szak/egyetem függő a nehézség


Én inkább azt mondanám hogy sokkal másabb nem pedig sokkal nehezebb(a legtöbb esetben).


Egyértelműen sokkal mélyebben megy bele az egyetemi óra a dolgokba, pl bioszon fakton tanulsz a különböző sejtalkotókról, addig itt tanulsz arról hogy milyen jelenségek működtetik ezeket, bejön erősen a fizika és a kémia is a biológiába. Ha megtanultad rendesen a középsulis anyagod akkor nincs gond de ha nem akkor nagyon nagy szívás.


De főleg másabb. Senki se fogja fogni a kezedet, nincsenek havonta dolgozatok meg hetente felelések amik ösztönöznének a folyamatos tanulásra. Vannak olyan tárgyak ahol 1 max 2 számonkérés van és fél év alatt baromi sok anyag össze tud gyűlni ha nincs meg a folyamatos tanulás.

2022. nov. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!