Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyivel nehezebb az emelt...

Mennyivel nehezebb az emelt szintű érettségi a másikhoz képest?

Figyelt kérdés

2018. febr. 14. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne tudni milyen tantárgyról van szó mert ha pl történelem akkor az messza nem olyan nehéz mint mondjuk egy matek fizika vagy kémia. Ha nyelvet választas akkor B2 szintnek meg kell felenie a feladatoknak tehát B1 nem fogsz találni benne ezekhez nyílván lexikális tudás kell. Emelt matekon jóval komplexebb feladatok vannak nehezebbek illetve több pontot tudsz bukni akkor a magyar az pedig a (lexikális) tartalom miatt nehéz sokkal szakszerűbben kell fogalmaznod. Talán én azt mondom h az emeltek közül a történelem könnyebb.
2018. febr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én a magyarra gondoltam! És lenne mégegy kérdésem: a választott tantárgy bármi lehet az érettségin? Pl.: tesi, biológia, vagy földrajz?
2018. febr. 14. 18:08
 3/5 anonim ***** válasza:
igen nálunk pl sokan a földrajzot választják mert nem nehéz vagy társadalomismeret média
2018. febr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
# 3 és ha nincsen nálunk földrajz óra, akkor nem érettségizhetek belőle?
2018. febr. 14. 20:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát egyszerű módon nem. Csak úgy, ha vendégtanulói jogviszonyban leteszed az osztályozóvizsgát mindkét év földrajz anyagából egy olyan suliban, ahol tanítanak. És lehet, hogy érettségizned is ott kell belőle, ha nálatok nincs földrajztanár.
2018. febr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!