Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az Állatorvostudományi Egyetem...

Az Állatorvostudományi Egyetem 2024-től maximum 100 pont intézményi pontot adhat. Megnéztem, én miért kaphatnék pontot. Nyelvvizsga (20 pont), szóbeli elbeszélgetések (60 pont). Miért kaphatok még 20 pontot? Nem találom a felsorolásban.

Figyelt kérdés

Nincsen sporteredményem, versenyeken elért eredményem. Az emelet érettségiket dupláznám, plusz az intézményi pontokat vinném magammal. Így lenne maximum 500 pontom. Nem értem, hogy honnan kaparjam

össze a 100 intezményi ponthoz szükséges utolsó 20 pontot.



2022. nov. 30. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A listán tételesen leírták, hogy miért adnak pontot. Nálad a szóbeli vizsga és a nyelvvizsga pontok fognak játszani. Nem lesz meg a hiányzó 20 pontod semmiből és a szóbeli sem biztos, hogy max. pontos lesz.
2022. nov. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1/1: Természetesen nem biztos, hogy a szóbelin meglenne a maximális pontom. Szerintem ez így egyáltalán nem igazságos. Tehát valaminek lennie kellene, hogy elérhessem a maximális intézményi pontszámot. Még a Semmelweis felvételién is kimaxolható a 100 intézményi pont. Akkor 20 pont valahol a levegőben lebeg?
2022. nov. 30. 20:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A 100 pont adható a feltételek teljesülése esetén. Az egyetem megszabta, hogy milyen esetekben ad plusz pontot, ha te ezt nem tudod teljesíteni, akkor nem kapsz érte. A 100 pontot minden egyetem saját elképzelése szerint adja meg, nem lesz már egységes plusz pont számítás.
2022. nov. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor ha csak a nyelvvizsgát és a szóbelit tudom teljesíteni, 80 pontot kaphatok maximum. Mivel mást nem tudok, mert nincs más kedvező pontszerzési lehetőség számomra, így 20 pontom lebeg a levegőben. A 100 többletpontot eddig teljes egészében kilehetett használni az emelt érettségikkel és a többivel. Okádás.
2022. nov. 30. 20:20
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4. Nagyon megváltozik a felvételi eljárás és még azt is figyelni kell, hogy 5. érettségi tárgynak mit fogadnak el sok esetben. Van olyan egyetem, ahol a saját felvételi előkészítőjénak elvégzéséért is adnak pontot. A szóbeli is elég necces lesz, mert ott fog a mezőny szétszóródni.
2022. nov. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5/5: Értem és tudom, hogy megváltozik, viszont a hiányzó 20 pontot valahogyan kompenzálni kellene. Mindenkinek biztosítani kellene a 100 pont kimaxolását, ez így elég gyengécske. 28 évesen kezdtem el a kémiát és a biológiát az alapoktól saját magamtól, mert szeretnék bejutni az egyetemre. Így elég kevés az esélyem, hogy 20 ponttal kevesebb esélyem van azokkal szemben akik elvégeztek egy Bsc-t vagy vannak sporteredményeik…….
2022. nov. 30. 21:40
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A JELENTKEZŐK túlnyomó részének sem lesznek verseny eredményei, itt a szóbelin fog sok múlni.
2022. nov. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Okádás - hát készülj fel, ha felvesznek, ezt még sokat fogod mondani 😂😂
2022. dec. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
😂😂 Kicsit túltoltam tegnap, mert felidegesítettem magam. De legalább kaptam választ. 😂
2022. dec. 1. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!