Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így felesleges egyetemre...

Így felesleges egyetemre menni? Felvennének?

Figyelt kérdés
Igazából végzős vagyok. Májusban érettségizek és rájöttem, hogy tökre elrontottam a tizenéves koromat. A mostani átlagom 4,5 jól állok. Viszont se nyelvvizsgám. És felvételiig biztos nem tudnám lerakni + emeltezni se tudnék egyik tantárgyból se. Az érettségim matekból biztos, hogy kettes vagy hármas lesz. Most négyesre állok belőle, de csak mert nagy szerencsém volt a dolgozatoknál, de valószínűleg hamarosan lerontom hármasra. Bármennyire is szeretném megtartani:/ Vannak olyan szakok amikhez nem kell nagy elvárás? Kinek mi a tapasztalata? Köszönöm!
2022. dec. 1. 19:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Informatika szak vagy kereskedelem szakokra gondolnék.
2022. dec. 1. 19:05
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg, semmit nem veszíthetsz! Nem jó esélyek, de ha érettséget jól írod meg, akkor simán összejöhet. Viszont én úgy tudom, kötelező egy emelt érettségit tenni. Vagy azt már eltörölték?
2022. dec. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvvizsga nem kell a felvitelihez, ha jól tudom. Az emelt érettségi eltörlésével pedig nem tudom mi a helyzet, már végeztem a középiskolával, szóval nem annyira vagyok képben, hogy jelenleg kell-e emelt, viszont esetleg egy idegen nyelvből emelt? Az se menne? Egy emelt kb. B2-es szintű. Amúgy pedig önköltségesre így is van esélyed, de kereskedelmi szakok 400 pont körül indulnak. Szóval az érettségiket jól kéne megírnod, plusz idegen nyelvből nem ártana összekaparni egy emeltet. Vagy pedig megpróbálod, és max. kihagysz egy évet, és jobban felkészülsz, és újra érettségizel. Ha akarsz egyetemre menni, akkor meg kell próbálni, mert meg fogod bánni, ha elengeded a dolgot.
2022. dec. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szerencsés ha nincsenek erős alapjaid. Nyelvvizsga nem kell, emelt sem kötelező. Infót nem ajánlom, mivel magasak a ponthatárok és gyengébb matekkal nem sok esélyed van bent maradni. Önköltséges egyetemek/szakok között nézz szét szerintem, oda van esélyed.
2022. dec. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
29%

Egyetlen infó tag van ami 2023-ban elérhető lesz emelt nélkül az pedig a mérnök informatikus, de oda meg kell vagy informatika vagy fizika érettségi. Szóval az egyiket ezek közül lekell tenned, másrészt meg matekot kéne egy 4-es szintre megírni, van még idő rá bőven tanulni sikerülni fog, nem is csak a ponthatárok miatt, hanem a mérnökinfóra azért kell is a matek alaptudás.


Kereskedelmet nem tudom, de ott elég sok van ami emelt nélkül elérhető lesz 2023-ban.

2022. dec. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!