Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van amelyik egyetemre felvenné...

Van amelyik egyetemre felvennének ilyen érettségivel?

Figyelt kérdés

Magyar: 4

Töri: 3

Angol: 2

Matek: 2


2022. márc. 14. 11:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Középszintű mind? Emelt szintű érettségi nélkül nem fognak sehova sem felvenni.


Ez a felvin van:


Tényleg emelt szintű érettségi kell ahhoz, hogy felvegyenek?

2021.09.29

Röviden a válasz: igen. Alapképzésre és osztatlan képzésre történő jelentkezés esetén alapvető és általános felvételi követelmény, hogy a jelentkező rendelkezzen


legalább egy tárgyból emelt szintű érettségi eredménnyel, vagy

egy (legalább alapképzésben vagy régi rendszer szerinti főiskolai képzésben szerzett) felsőfokú oklevéllel, vagy

felsőoktatási szakképzés elvégzését igazoló oklevéllel (amennyiben a felsőoktatási intézmény számol abból pontot).


Ez alól kivételek a felsőoktatási szakképzések (az F jelzésű 4 féléves képzések a meghirdetésekben), továbbá azok az alapképzések, osztatlan képzések, ahol a felvételi összpontszámot kizárólag a gyakorlati vizsga eredményéből számítják.

2022. márc. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos egy emelt szintű érettségi már mindenhova kell.

Én most fogok szeptembertől egyetemre járni (ha minden igaz). Érettségit 2015-ben tettem, egyedül a magyar lett 80% alatti (tehát az 4-es), a többi mind jobb, és még sem mehetek így egyetemre. Egy vicc az egész. Így kénytelen leszek megcsinálni újra egyet, emeltszintűre.

2022. márc. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Kell egy emelt szintű, ahogy mondják, akkor meglehet , hogy igen.

Felvi pontszámító kalkulátorával meg kell nézni, hogy mennyi lenne a pontod a kinézett szak(ok)ra és mennyi szokott lenni ott a ponthatár.

Vidéki egyetemeket nézz, ahol alacsonyabb a ponthatár, azok a természettudományos szakok meg néhány bölcsész.

2022. márc. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És van valahol valami képzés ahol felkészítenek emeltre? Vagy hogy működik ez?
2022. márc. 14. 16:22
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
[link] ezt találtam így rákeresve. Ezen kívül magántanár vagy önálló felkészülés. Úgy működik, hogy eldöntöd, hogy emelt érettségit akarsz tenni, jelentkezel befizeted aztán mész ahova mondják. Azt, hogy hogyan készülsz fel tőled függ.
2022. márc. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
5. Na igen, csak magamtól úgy fogalmam sincs, hogy mit kéne tanulni rá, ezért kéne hozzá jó tanár aki felkészít.
2022. márc. 14. 16:34
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Először azt kellene eldöntened melyik tárgyból szeretnél menni. Csak egy tárgyból kellene menni. Látom magyarból lettél négyes, viszont azt nagyon nem ajánlom. Melyik az a tárgy amit szerettél?
2022. márc. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát érettségi óta végeztem eü. sulit, szóval gondolom biológia lenne célszerű.

(23 vagyok, azért ne nézzetek túl öregnek)

Alapvetően pszichológiára mennék, csak hát gondolom oda sok pont kéne..

2022. márc. 14. 16:47
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pszichora sok pont kell. Oda nem lenne elég egy emelt, vagy 2 vagy pedig egy és mellé egy C1es nyelvvizsga.

Én földrajzból készültem fel egyedül emeltre, 5ös lett, szóval meg lehet oldani. Oktatási hivatal oldalán fent vannak az előző éves érettségi feladatok, azokat érdemes átnézni. A középiskolás könyvekből tanuld végig az anyagokat.

Sok felkészítő is van, nekem még mindig dobálgatja fel a facebook, úgyhogy keres rá biztos mindenüt egy csomót találsz.

2022. márc. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
9. Esetleg könyvet tudsz ajánlani, mert itt a jó magyar oktatásba egy anatómia atlaszom van azt is magamnak vettem, mindent körmöltünk :/
2022. márc. 14. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!