Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket csináljam meg először...

Melyiket csináljam meg először a mérlegképes könyvelőt vagy a pénzügy- számviteli ügyintézőt?

Figyelt kérdés
Szeptembertől szeretnék ezen a vonalon továbbtanulni, de bizonytalan vagyok. Olvastam róla, hogy a mérlegképes könyvelőhöz elég ettől az évtől egy érettségi is. A kérdésem az lenne, hogy ha pénzügy-számviteli ügyintézőt csinálom meg elsőnek jobban járok-e? A matematikát szeretem, az előző évi középszintű érettségi feladatsorok is 80% felettire szoktak sikerülni. Csak másoktól hallottam, hogy a mérleglépes nehéz és a pénzügy számvitel ad hozzá egy jó előképzettséget.
2022. dec. 3. 18:13
 1/6 anonim válasza:
35%
Villanyszerelő.
2022. dec. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Ha akarod a mérlegképest mindenképpen, teljesen felesleges az ügyintéző.

Inkább csinálj majd egy tb-bért.

2022. dec. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mindenképpen szeretném a mérlegképest, csak elbizonytalodtam. A pénzügy-számvitel 2 éves képzés, a mérlegképes viszont csak egy és azt mondták nekem ha mind a kettőt elvégzem átfogóbb ismeretem lesz.
2022. dec. 3. 19:49
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Nem lesz átfogóbb. A mképes az ügyintéző bővítve. És sehol nem egy év.
2022. dec. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ahol én néztem 510 órásés egy éves képzésnek volt írva. Hétfőtől péntekig van oktatás.
2022. dec. 3. 20:16
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem már megvan az ügyintéző, így több tárgyból kaptam felmentést a mérlegképes könyvelőnél így elvileg 13 hónap, de februárban kezdtem az utolsó modulzáróm májusban lesz, így kizárt, hogy elo képzettség nélkül egy év legyen vagy ha egy év is akkor is teljesíthetetlen lesz a tempó.

Én a helyedbe már nem csinálnak ugyintézőt, de körül néznek ismerősök között esetleg ha kell majd ki tud segíteni, mert egyszerű nem lesz.

2022. dec. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!