Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan osszam be az időmet?...

Hogyan osszam be az időmet? Hogyan tanuljak könnyen?

Figyelt kérdés

Jelenleg 12.-es vagyok. Idén érettségi.

A bizonyítványok jó, egy 3-asom van benne a többi 4-5.

Eddig is stresszes voltam az iskolaidő alatt, de így, hogy itt az érettségi a nyakamon még jobban és ezt a tanárok sem könnyítik meg.

Bejáró vagyok, és ez elég sok időt elvesz. Délután 3 mire hazaérek. Leghamarabb.

Nyilván eszek, kicsit pihenek és mindjárt 4 óra de még nem is tanultam.

Sokszor este 8-fél9-ig tanulok és akkor már azt mondom, hogy nem érdekel, befejeztem.

Mindezek mellett készülnöm kellene az érettségire is, ki kellene dolgozni egy csomó tételt, azokat megtanulni, mellette én szakmából is érettségizek, abból is le vagyok maradva, de egyszerűen nincs időm semmire. Egy délután max 2 tantárggyal tudok foglalkozni, viszont legalább 2 tantárgy minden napra jut.

Most hétvégén is 2 angol tételt kell megtanulnom, mert felelek, de mellette itt egy nagyon hosszú történelem tétel is, szintén holnapra. És az angolt nagyon nehezen tanulom…


Tanácstalan vagyok és már talán azt is mondhatom, hogy kétségbe vagyok kissé esve.


Valaki aki hasonló cipőben jár… ti hogyan könnyítitek meg a helyzetet?


Az 5-ösre hajtok mindenből, de legalább 4-es, mert tervbe van az egyetem miután itt megszereztem ötöd éven a szakmám.


Előre is köszönöm.



2022. dec. 4. 14:00
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!