Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljak könnyen? Hogy...

Hogyan tanuljak könnyen? Hogyan legyen jobb a memóriám?

Figyelt kérdés

Sok gondom van a tanulással,nem a rá forditott idővel hanem azzal hogy nehezebben fogom fel a dolgokat.

Ha 4 órátol este 11-ig tanulok és még 4-kor felkelek akkor is alig tudok valamit ha pl egy témazáróra kell tanulni.

Minden erőmet beleadom meg elszánt vagyok és én is szeretném de mégsem megy semmi sem,emiatt nagyon rosszul érzem magam.

Már többféle tanulási technikát kipróbáltam de sose éreztem úgy hogy hatásos lenne.

Minden lehetőség adott,nyugodt körulmények között tudok tanulni.

Az ilyen logikusabb feladatok nehezebben mennek meg a reál tantárgyak.

Legszívesebben orvosi egyetemre mennék de a jegyeimet meg az eszemet nézve nem is tudom hogy felvennének e meg bírnám e amiatt hogy ilyen nehezen tudok koncentrálni és az agyamba vésni a tanulnivalót.

Gimnazista vagyok és egy elég erős gimibe járok ezért is igyekszem hogy minél jobb jegyeket kapjak de alig van egy-két jó jegyem és emiatt sajnos sok lehetőség elveszik.

Tudnátok tanácsokat adni hogy hogyan tanuljak könnyebben vagy milyen módszerek vannak?

Hogyan lehetne ezen segiteni?



2022. nov. 25. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
5%

Oka:

- rossz lelki, szellemi (lásd: alacsony logikai képesség), fizikai és tanulási szokások.


1 millióért elmondom, így az intelligencia fejlesztés anyagot át adom.

2022. nov. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Kipihent van? A kipihentség rengetegeg számít a tanulásban, ha nem vagy kipihent, érthető, hogy nem megy a fejedbe a tananyag.
2022. nov. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1-es: átadom egy szó - amíg ilyen hibákat vétesz,milyen intelligenciafejlesztőt akarsz átadni?
2022. nov. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Mindenki csak a képességei szerinti iskolába járjon. Az orvosi egyetem hogyan került egyáltalán képbe, ha ilyen rosszul megy a tanulás, és miért nem egy gyengébb gimibe jelentkeztél, netán szakmunkásképzőbe? Nagyon jó szakmák vannak: intarzia asztalos pl., ha lány vagy és mégis az egészségügy érdekel, elmehetnél emelt szintű ápolóképzésre, vagy ha van kézügyességed, porcelánfestőnek, vagy bárminek, de ne menj egyetemre!!!
2022. nov. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

A vesszők is elmaradtak és itt a kötőjelek is: felvennének e meg bírnám e - felvennének-e, meg bírnám-e.

Egyébként tanulj hangosan, és amikor először elolvasod a leckét a könyvből, húzd alá a fontosabb dolgokat ceruzával, és másodszor csak az aláhúzottakat olvasd el. És fogadjatok fel egy külön oktatót.

2022. nov. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat!


15:14


A képességem szerinti iskolába járok,nem vagyok buta...

És ha meg kellene halnom se járnék szakmunkásképzőbe.

Vannak jó és rossz jegyeim is de valahogy valami nem stimmel ezen a téren...lehet köze van a diszkalkuliámhoz.

Nem értem miért mondod azt hogy ne menjek egyetemre,legalább belőlem lesz valaki. :D


15:16


Nagyon szúrhatták a szemed azok a kötőjelek meg a vesszők.

Tudom hogy van helyesen de most pont nem az a lényeg hogy hogyan írok.De amúgy köszi a tanácsokat :)

2022. nov. 27. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!