Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó kombináció lenne ez a két...

Jó kombináció lenne ez a két szak, lehetek így vállalati jogász vagy ügyvéd?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

A következő lenne az ötletem: alapszakon elvégzek egy műszaki menedzser képzést a bme-n, vele párhuzamosan levelezőn a károli gáspáron egy jogászképzést. Sokan csinálják így, ahogy látom. Nem tudom még melyik irány érdekelne pontosan, de ami a legjobban vonz az a vállalati jogász szakma, esetleg az ügyvédi, a műszaki menedzser pedig szerintem jól jönne amiatt, hogyha egyik sem jönne össze, mivel úgy tudom elég telített a jogi pálya, néha nem is fizet jól. Műszaki menedzserként még nem teljesen vagyok képben, hogy milyen utam lehetne, amiről hallottam és érdekelne az a risk management, talán ahhoz jó, és akkor a jogi diploma lenne csak a kiegészítés.


Köszönöm a véleményeteket/információitokat



2022. dec. 5. 16:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerimtem semmi értelme. A jogot csak teljes erőbedobással éri meg elvégezni, és még úgy sincs semmi garantálva. A levelező miatt nem leszel előnyben munkakeresésnél, mivel a jó munkahelyeknél nagyon megnézik kit vesznek fel. Nincs értelme kiegészíteni sem, mert azzal nem kerülnél előnybe. A jogban kéne nagyon jónak lenned. Én azt ajánlom hogy döntsd el melyik irányba szeretnél elmenni, és csak egy dolgot tanulj, és abba fektesd bele az energiáidat.
2022. dec. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rossz ötlet. A műszaki menedzser eleve egy mihaszna papír, semmibe se nézik a mérnökök, de még a közgazdászok is.


A jogász szakma meg egész embert kíván. Ez nem olyan, amit egy másik szak mellé betolsz levelező amolyan félállásban. Amúgy is túlképzés van jogászokból: gyengén képzett jogászként lemosnak a pályáról azok, akik főállásban ezt tolják.


Ha vállalati jogász akarsz lenni, akkor menj jogra NAPPALIRA és szakosodj vállalati jogra. Ilyen egyszerű. Nehogy azt hidd, hogy a multik jogi osztályán félig képzett emberek dolgoznak…

2022. dec. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Érdekes ezt olvasni. Alapvetően a jogász szakmát azért félek önmagában csinálni, mert elvileg azzal külföldre sem lehet kimenni, másrészt ha minden igaz, diplomázást követően körülbelül nettó 200ezer forint fizetésre lehet számítani 3 éven keresztül(? ezeket inkább kérdezem)
2022. dec. 5. 16:51
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Igen így igaz. Ha neked számít hogy jól keress, akkor ne jogra menj. Nem csak a szakvizsga alatt keresel annyit, utána se sokkal emelkedik a bérezés, hacsak nincsenek kapcsolataid.
2022. dec. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

És ha nem vállalati jogász lennék, hanem ügyvéd?

Másrészt ha állásajánlatokat nézek, látok ügyvédjelölt pozíciót nettó 300-600 körül is hírdetve.

2022. dec. 5. 16:56
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ügyvéd van, nagy a verseny. Nehéz vele boldogulni, ilyen konkurencia mellett nagyon nehéz ügyfélkört kiépíteni, még ha sikerül is, az is egy csomó idő. Az a nettó 300-600 ezer ft nagyon gyanús nekem, de lehet. Csak gondolom ehhez ilyen 10 munkaóra társul naponta, és elvárják az angol/német felsőfokú ismeretét.

Csak ismételni tudom magam, ha a pénz számít, akkor ne ezt a szakmát válaszd.

2022. dec. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Csak pár példa, hogy lássátok, hogy nem hasra ütve beszélek:


[link]


[link]


Ez diákmunka, 1700/óra elég jó pénz:

[link]

2022. dec. 5. 17:01
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom miért ne lehetne jogászként külföldre menni. Fél tucat magyar, macedón stb. jogászt ismerek itt kint Németországban, vállalati jogászként magyar stb. diplomával.
2022. dec. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 NTBS ***** válasza:
69%
Szerintem döntsd el mit szeretnél. De én nem kombinálnám.
2022. dec. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Az első álláshirdetés bőven nem kezdőknek szól, több év munkatapsztalatot várnak el.

#8 azért, mert Magyarországon megtanulj a magyar jogot, és azzal nem lehet más országba elmenni, mivel ez egy országspecifikus szak. Esetleg csak akkor, ha elvégzi a másik ország jogi egyetemét is. Ja és emelett még anyanyelvi szintű nyelvtudás is kell hozzá. Egy másik országban a munkáltatók biztosan nem szívesen alkalmaznak külföldit, aki még a nyelvet sem beszéli tökéletesen.

2022. dec. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!