Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire éri meg ez a kombináció?

Mennyire éri meg ez a kombináció?

Figyelt kérdés
Jogász osztatlan képzés után egy nemzetközi gazdaság és gazdálkodás vagy vezetés és szervezés mesterképzés mennyire éri meg? Jogász nappali, mesterképzés levelezőn

2019. jan. 17. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon megéri. Bomba üzlet! Az érettségi megvan már?
2019. jan. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha kibírod jól hangzik. Előbb kezdd el az egyetemet és utána gondolkozz ilyeneken :D Együtt nem ajánlatos csinálni, ha felvesznek jogra érteni fogod miről beszélek
2019. jan. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A jog után csinálnám a gazdasági mestert. Őszintén, a jogtól még így, érettségi előtt is rettegek. Annyi rosszat olvastam már róla. Kiskorom óta szeretnék jogot tanulni, de már gyomorgörcsöm van csak ha rágondolok, hogy a következő 5 évben az egyetemi előadások és a szobám négy fala között fogok ingázni. Középiskolásként egyszerűen elképzelhetetlennek tűnik, hogy egy vizsgaidőszakban több 1000oldalas könyvet kell bemagolni/megtanulni. ( Erről is olvastam már különböző véleményeket.)

Van aki azt mondja, hogy az egész évet végig kell tanulnia, más meg a vizsgaidőszakokban veszi csak elő a könyveit. Tényleg nem tudom, mit higgyek.

2019. jan. 17. 18:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Én azt mondom a tapasztalataidnak :D


Figyelj, a jog nem gyerekjáték. Kemény? Igen. De ha végig tanulsz, meg lehet csinálni.Ez nem azt jelenti, hogy éjjel-nappal szorgalmi időszakban is bent kell lenned a négy fal között. Azt nem is szabad csinálni, különben egy hónap alatt kiégsz. Igenis kell bulizni, programot csinálni, szórakozni. Csak tudnod kell hol a határ, mi az a pont ami már a tanulmányaid kárára mehet.

Rendszeresen kell amúgy is készülni, mert vannak évközben is számonkérések, és igen, van hogy 7 hét alatt kell letenned 8 vizsgát, amiből legalább három egyből bukós. De ez mindegyik egyetemen így van. Nem kell emiatt beapázni.

Az jó ha szerzel infókat, lehetőleg első kézből. De nem kell mindent elhinni, sokszor benne van ezekben a véleményekben a keserű szájíz is, ha éppen nem sikerült valami úgy, ahogy akartuk :D


Ha érdekel valami írj és szívesen válaszolok vagy segítek bármiben :)

2019. jan. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Több 1000 oldalas könyvek?


Erős túlzásokat hallottál te szerintem, inkább 300-400 oldalas anyag van (első évben) egy-egy tárgyból. Római jogból pl rendszeres számonkérés van, így egyszerre nem kell annyi anyagot megtanulni. Idén egyébként az ELTE-n 5 vizsgatárgy volt, amiből kettőt könnyen meglehetett megajánlotton szerezni. Szóval egy minimális évközbeni ráfordítással 3 vizsgád lehet csak az első vizsgaidőszakban, ami elég baráti :)

2019. jan. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyszerre csinálom a jogot es a pénzügy es számvitel szakot nappalin. 15 targyam es 14 vizsgam volt, szerencsere minden sikerült elsőre. Nincs lehetetlen, előttem jolt írtak, jol be kell osztani a tanulast es a pihenést.
2019. jan. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsótól érdeklődnék hogy mennyire tudod összeegyeztetni a két nappalis szakot?
2019. jan. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!