Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi vizsgánál ez járható...

Egyetemi vizsgánál ez járható út vagy kockázatos?

Figyelt kérdés

Matekból szeretnék menni vizsgázni, de a decemberi vizsgáig már nem tudnék felkészülni rá megfelelően. Viszont arra, gondoltam, hogy elmennék rá, hogy megnézzem milyen feladattípusok várhatók.

Szinte biztos, hogy egyes lenne, de januárban mennék újból, amikor remélhetőleg kijavítanám ezt a jegyet.


Mennyire oldható ez így meg? Persze esélyes, hogy a januári vizsga sem sikerül, és így már 2 db egyesem lenne..



2022. dec. 7. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Ezt így nem próbálnám még. Inkább kérdezz meg, akik elmentek, hogy milyen volt.
2022. dec. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk anno szigorlatnál is volt, hogy az oktató javasolt ilyesmit, csak nekünk azért volt kockázatos, mert gyakorlati-írásbeli-szóbeli rész volt és ha gyakorlatin megbuktál, bementél egy ilyen írásbeli szétnézésre, akkor 3 vizsgalehetőségedből kettőt el is lőttél.

Ettől függetlenül, nálunk javasolta az oktató olyanoknál akik írásbelin nagyon izgulnak és ez utána a következő alkalmon segített. Én nem így terveztem, de végül az írásbelim elsőre borzalmas lett, így tulajdonképpen nekem ott volt a “betekintés”, akkor is ha azt terveztem, hogy akkor már szóbelizek.


Ettől függetlenül, lehet jobb 1-2 szorosabb kapcsolatból megkérdezni a feladatokat

2022. dec. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak akkor érdemes menni, ha érted az anyagot azért, valamennyire képben vagy.. Mármint ha azt se tudod, hogy mennyi 1+1 (most nyilván ezt nem szó szerint értem :D), akkor elvesztegetni egy vizsgaalkalmat butaság, mert lehet szükséged lesz rá. Jobb inkább másokat megkérdezni, hogy milyen feladatok voltak.
2022. dec. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#3-as vagyok.


Amúgy nálam volt egy olyan tantárgy anno, amit szándékosan a téli vizsgaidőszakban januárra hagytam, hogy legyen több időm felkészülni. Nehéz volt, több hetet tanultam, és úgy mentem a vizsgára, hogy szerintem átfogok menni. Aztán pár nappal utána jött az értesítés, hogy elégtelen lett... meglepődtem. Újra elmentem. Szintén azt hittem menni fog, és ment is, kettessel átmentem, de csak 3 ponton múlott, hogy megbukjak. Szóval hiába mentem én szerintem felkészülve, majdnem kétszer is megbuktam, és épphogy nem volt szükség a 3. vizsgaalkalomra. De egyébként nehéz tantárgyról volt szó. Szóval ha nehéz egy tantárgy, akkor nem biztos, hogy egy alkalmat megéri elpazarolni, mert sajna hiába hiszi azt az ember, hogy felkészült rendesen, ha aztán beírják az elégtelent. :D

2022. dec. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szóbelinél csinálták azt, hogy elmentek egy decemberi alkalomra, kérték a tanártól, hogy írja be nekik az egyest, hogy aztán január végén, UV-n mehessenek belőle (utóvizsgázni csak az mehetett, akinek már volt legalább egy egyes vizsgája a tárgyból). Nem tudom, nekik hogyan sikerült, én végül január közepén, UV előtt egy héttel mentem először, és jól is tettem, mert elsőre megbuktam. Vagyis igazából járható út, mert csinálták már előtted is, de kockázatos.
2022. dec. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
6szor vizsgázhatsz törvényileg, és mivel ha egyszer megbuksz, és pl a második 5ös lesz, akkor csak az 5os lesz beirva. Igy szerintem siman jarhato ut.
2022. dec. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 NTBS ***** válasza:
24%
Megpróbálhatod, bár nem értem mit nyersz vele. Minimális az esélye, hogy ugyanazt a kérdéssort kapd.
2022. dec. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Ha nehéz tárgy, akkor én nem lőnék el egy vizsgaalkalmat. Kérdezz meg valakit az első vizsga után, hogy mi volt, milyen volt, mikre kérdeztek rá. Meg nálunk a tanárok is el szokták mondani, hogy milyen feladattípusok lesznek, de ez lehet, hogy nincs mindenhol így. Viszont csak emiatt szerintem felesleges elmenni. (Aztán lehet, hogy ez csak személyes preferencia, de én mindennél jobban utáltam megkapni az "elégtelen" típusú Neptun üzeneteket, még akkor is, ha az esélytelenek nyugalmával mentem vizsgázni, úgyhogy nem csináltam volna ilyet.)
2022. dec. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
Egy félévben 3 vizsgalehetőséged van, technikailag meg tudod tenni, de csak akkor van értelme ha tudsz valamit, különben semmit se fogsz tudni megjegyezni.
2022. dec. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy döntöttem volna végül, hogy nem kockázatok ezzel, de mivel valószínűleg aláírás sem lesz a tárgyból mindegy is.
2022. dec. 8. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!