Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha okos akarok lenni, akkor...

Ha okos akarok lenni, akkor szerintetek is ez a járható út?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy kisebb dilemmában vagyok most. A helyzet az, hogy márciusban lesz egy éves a kisfiam, most gyeden vagyok vele itthon. A munkahelyemen 3 műszakban dolgoztam előtte, hétfőtől szombatig, de volt, hogy hónapokra átváltottunk 4 műszakra (3de-1nap pihi-3du-1nap pihi-3éj-1nap pihi)Nem soron dolgozom, de fontos műszakban járnom. Az egész gyárban 3-an töltöttük csak be a pozíciónkat (3 műszak ugye), csere embert azóta sem találták még ki, hogy lehetne megoldani. Emiatt sem tudtam belekezdeni a tanulásba (akár tanfolyam, akár főiskola) mert egyszerűen nem tudtak elengedni, mert nem tudtak kit betenni helyettem. Nagyon sok oka van annak, hogy miért nem szeretnék visszamenni oda dolgozni, többek között ez is. Viszont én úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy el tudjak onnan úgy jönni, hogy ne csöbörből vederbe essek, mindenféleképpen kell egy végzettség. Ami jelenleg van, abból nem vagyok napra kész, nem érek ma már vele semmit (informatikai). A lényeg, hogy csak most van lehetőségem tanulni, mert ha visszamegyek dolgozni, úgy már biztos nem fog menni (persze így sem tudom, hogy gyerek mellett hogy fog, de még mindig könnyebbnek érzem, mint munka mellett). Tehát csecsemő -és kisgyermeknevelő szakot néztem. A dilemmám az h alapképzés vagy felsőoktatási szakképzés legyen? Tudni kell, hogy diplomát mindenféleképpen szeretnék, csak nem mindegy mikor. Ha az alapképzést választom, az a jobbik esetben 3 év, ami azt jelenti, hogy ha ki is húzzuk anyagilag gyes alatt is, akkor is legfeljebb 2 évet maradhatok még itthon, tehát az utolsó évemet tuti úgy kell letudnom, hogy visszamegyek a volt munkahelyemre, ahová azt se tudom milyen pozícióba vesznek majd vissza és hogy hogy fogok mellette bejárogatni (levelező). Viszont diplomám lesz és utána tudok lépni. Ha az fsz képzést választom, az csak 2 év és ha ki is húzzuk anyagilag a gyes alatti időszakot, akkor nagyjából akkor végzek, mire vissza kéne mennem dolgozni. Viszont így már lesz egy papír a kezemben, amivel tudok lépni valamerre (ha minden jól megy valami bölcsi vagy ovi) Ha felvesznek oda, ott már valószínűleg nem kell járnom 3 műszakba és úgy jobban be tudom vállalni az alapképzést és megcsinálni a diplomát. Ugye ennek az fsz képzésnek a hátránya az, hogy beleölök úgymond a tanulásba 2 évet és nem lesz diplomám, csak egy oklevelem/szakmám, de ha eggyel megtoldom akkor meg igen. Na ti az én helyemben egyből alapképzésre mennétek, vagy az fsz képzésre...és esetleg utána később a diplomás?Mert én jelenleg azt látom okosabbnak, hogy fsz képzés. Vagy esetleg valakinek valami más ötlete, tanácsa?

2016. febr. 9. 12:48
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!