Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi felvételinél ha...

Egyetemi felvételinél ha angolból van egy emelt érettségim az 50pont és ha emellé van egy másik nyelvből c1-es nyelvvizsgám akkor arra megkapom a 40pontot?

Figyelt kérdés
Az egyik tanárom most megijesztett, mert eddig úgy számoltam, hogy 90pontom lesz a többletpontokból, de állítása szerint a nyelvtudás maximum 50pont (érettségivel) és emellé egy másik nyelvből tett nyelvvizsga már nem számít.

2022. dec. 11. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Melyik évben felvételizel és pontosan milyen szakra? Megváltozik ugyanis a felvételi pontszámítás egyetemenként.
2022. dec. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A pontszámítás most fog változni, úgyhogy meg kell nézni, hogy marad-e majd így, de eddig úgy volt, hogy egy nyelvből maximum 50 pluszpontot lehetett kapni, viszont a nyelvtudásért akár 100 is járhat (pl. angol és német emelttel). Szóval igen, eddig lehetett angol emeltet és mondjuk német C1-es nyelvvizsgát vinni 90 pontért. Máskülönben igazságtalan lenne a felvételi azokkal, akik nyelvből emelteznek, hiszen a tanárod logikája szerint esetükben semmiképp nem járhatna pont a nyelvvizsgáért.
2022. dec. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló volt tavaj (nekem c1 helyett az angolon kívül 2 középfokú) és megkaptam a 90 pluszpontot, idén nem tudom, hogy van.
2022. dec. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jár a 90 pont, de 2024-től már nem így lesz.
2022. dec. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!