Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szak a célom, de...

Pszichológia szak a célom, de nincs elég pontom. Menjek vissza érettségizni?

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem, de nem tudtam mit is szeretnék csinálni, viszont mostmár biztosan tudom, hogy ezzel szeretnék foglalkozni. A számolásaim alapján 417 pontom van ami sehova nem elég, ha csak valami csoda nem történik. Szerintetek hogy gyűjthetnék pontokat? Gondoltam, hogy leteszem a francia emeltet és azzal kimaxolnám a többletpontjaimat, de azzal együtt is csak 429 pontom lenne. A matekom sikerült elég rosszul, ha az jobb lenne bejutnék szerintem. Mit javasoltok? Eléggé el vagyok veszve, köszönöm.

2022. dec. 12. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
A matekot javaslom. Szükséged lesz rá egyébként is.
2022. dec. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A legkézenfekvőbb megoldás, hogy újracsinálod a matekot, és persze az emelttel a többletpontok kimaxolása.

VAGY duplázol egy közepet és egy emeltet (középszinten könnyebb jó százalékokat elérni), a többletpontjaidat pedig nyelvvizsgákkal (és/vagy egyéb eredményekkel) húzod fel. Én utóbbit tettem, végül 100-zal több pontom lett, mint eredetileg, és simán felvettek pszichóra.

2022. dec. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy megvárod, hogy hogyan változik a felvételi rendszer, mert egyetemenként más követelmények lesznek.
2022. dec. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Azt eddig figyelembe sem vettem, hogy lehet duplázni is… És azt jól értem akkor, hogyha mondjuk a magyar közép és az angol emeltemet megduplázom plusz hozzáadom a plusz pontokat (amit kimaxolok ha leteszem a francia emeltet is) akkor jön ki a végső pontom ugye? Félek, hogy valamit elszámolok😂
2022. dec. 13. 00:33
 5/8 anonim ***** válasza:
22%

Nézd meg a Felvit.

De az általad felvázolt esetben például nem tudnád hozzáadni a francia emelt pontjait, hiszen nem az lenne a felvételi tárgyad. És a duplázás amúgy sem úgy működik, hogy akkor én most kitalálom, hogy inkább duplázok. Akkor számolnak így, ha így jársz a legjobban. De ez automatikus, nem te döntesz róla.

2022. dec. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
11%
Nem ártana fejleszteni a szellemi képességeiden az biztos
2022. dec. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen csak olyan tárgyat javíts, ami a felvételi tárgyad, mert a bizonyítványban szereplő tanulmányi pontok átlagát (a nem duplázós esetben) nem fogja változtatni a tanúsítvány, amit kapnál,pl egy jobb matekról. Több pontot csak a 2 felvételi tárgyad pontjaival (tehát ha magyar angolt tervezed beszámíttatni azok újraírásával) tudod növelni, ennek a 2 tárgyadnak az emelt +50 pontját fogadják el, másét pl töri +50et nem (ha nem ez az egyik felvételi tárgyad). Illetve amivel még a + pontokat növelni tudod az a nyelvvizsga, ez max 40p-ot adhat. Persze ezek mind a korábbi pontszámítási rendszerre vonatkoznak, ez nem tudom változik e.
2022. dec. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A francia emelt egy B2-es nyelvvizsgát ér, tehát annak a pontjaival egyenlő. Tehát az úgy csak 28 pontot ér. Nyevvizsgákkal jelenleg 40 pontot lehet elérni, de ha az angol emeltet számítod az emelt érettséginek, akkor arra nyelvvizsgapontot már nem kaphatsz. Ezenkívül ha emeltre 50 pontot kapsz, nyelvvizsgára kimaxolod a 40 pontot (két középfokkal vagy egy felsőfokkal, amik közül egyik sem érettségi emelted), az még mindig “csak” plusz 90 pont, nem maxoltad ki a többletpontjaidat.
2022. dec. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!