Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemre érdemes...

Lizzygrant27 kérdése:

Melyik egyetemre érdemes jelentkezni?

Figyelt kérdés
Idén elkezdtem a KJE-n a kommédiát, de valahogy annyira nem jött be az egész, hogy otthagytam (lehet, hogy csak az egyetem volt rossz?) Viszont egy diploma jó lenne, csak fogalmam sincs, mire menjek tovább... Nagy dilemmám, hogy matekból teljesen bukó vagyok, ezért eleve sok olyan szak kiesik, ami jól fizető lehetne a jövőben. Humán tárgyak, nyelvek az erősségeim, tanulni szeretek, középiskolában kb. mindenből jeles voltam a matekot kivéve. A jogászon gondolkodtam, de annyira kegyetlennek tűnik, hogy inkább elejtettem. A dietetikus képzés is vonzott, de elvileg ott is döntően van fizika, úgyhogy elbátortalanodtam. Esetleg van valami ötletetek?

2022. dec. 13. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló cipőben evezek csak én még nem iratkoztam ki. Én most szakmákat kezdtem el keresgélni ugyanis nem szeretnék itthon maradni, egy jó szakember pedig elég jól tud keresni külföldön. Amíg pedig nem találok olyat amibe bele is vágnék addig nyelvet tanulok (angolból már van egy C1-em szóval most németet tanulok).
2022. dec. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A szakma sem rossz megoldás őszintén szólva... csak nem tudom, mindenki annyira nyomatja a diplomát, hogy összezavarodik az ember
2022. dec. 13. 14:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre visszatérve ha tényleg a nyelvek az erősségeid akkor tanulj valami különlegeset, amiből elég kevés van de a multik számára értékes lehet (finn, kínai, japán, svéd, stb.) ezen az úton elindulhatsz anglisztikán, germanisztikán stb. Esetleg valamilyen nemzetközi szak de azokat inkább külföldön tanulnám, itthon nem valami színvonalasak. A jog is egy járható út ha ténylegesen szeretsz tanulni, bár abból és közgázból is túlképzés van jelenleg. Logisztika esetleg.
2022. dec. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
A diploma egy nagyon jó kiindulópont, és manapság tényleg minden nagyobb multihoz ha nem összeszerelni akarsz akkor kell és fontos. Meg persze nyilván egyre "okosabb" és szabadabb generációk születnek akik könnyedén végeznek az egyetemmel nem úgy mint az előzőek. Én éppen ezért keresek szakmát mert ott több olyan is van ami ténylegesen érdekel és beleáldoznám az időmet hogy később tényleg mint profi szakember tudjak dolgozni. Én NT-n voltam és az egy kifejezetten haszontalan büfészak amit sajos csak most vettem észre.
2022. dec. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tudjátok, van még ingyenes képzés (OKJ vagy hasonló)? Vagy mindenhol fizetni kell?
2022. dec. 13. 15:03
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
2 szakmát csinálhatsz ingyen. az egyiket nappalin a másikat estin. sima szakiskolákban szokott lenni. [link] Szerintem ha beirod a regiod utan hogy "szakképzési centrum" kellene találnod.
2022. dec. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!