Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, aki kénytelen...

Van itt olyan, aki kénytelen volt elengedni az egyetemi tanulmányait? Mennyi volt hátra és miért kellett abbahagynod?

Figyelt kérdés
Megbántad?

2022. dec. 16. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem az összes tanulmányomat, de otthagytam 4 szakot is.


Pécsről átmentem a Corvinusra sznobizmusból, rossz döntés volt. A pécsi oktatás sokkal jobb volt. (HR szak)


Otthagytam az ELTE politológia szakot. Azt hiszem, ezt megbántam. De akkor nekem túl humbug / túl szubjektív volt. Így utólag jó lett volna befejezni.


Felvettek szociális munkás szakra, de sajnos végül oda nem jártam. Na ezt nagyon sajnálom. Nagyon érdekelnek a szociális problémák, és a szociális munka is. Voltam is szociális munkán és szociális intézményekben gyakorlaton sokszor.


Végül, nem olyan régen elkezdtem matematika szakra a fernuni hagenre. Nagyon jó lett volna, de nekem nyelvi nehézségeim voltak, ezért átmentem egy angol nyelvű egyetemre tanulni.


Összességében nem egy katasztrófa, ha otthagysz egy képzést. Mindig van utána egy hiányérzet, ami talán el sem múlik, de az élet kompromisszumokból (is) áll.

2022. dec. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltam "kénytelen", önszántamból hagytam ott gazdasági szakot egy nagyon jó nevű egyetemen. Természettudományi szakterületre váltottam. Bár a gimiben nagyon tetszett a gazdasági szakterület, 1 év alatt rájöttem, hogy nagyon nem akarom, és soha egy percre sem bántam meg.
2022. dec. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!