Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 30 felett hogyan tudnék zenei...

30 felett hogyan tudnék zenei pályára váltani, milyen iskolába kéne jelentkeznem?

Figyelt kérdés

Nem szeretem a szakmám. de zenei pályára szeretnék váltani.


Teljesen amatőr vagyok, és nem is különlegesen tehetséges. De a lényeg, hogy megpróbálnám, a többi majd elválik, nem félek a kudarctól.


Csak azt nem tudom hol induljak el, milyen iskolákba tudok járni munka mellett.


Milyen felvételi van.


Nem tudom mennyire elfogadott, hogy felnőttként szinte nulláról kezdeném.


Nem tudom milyen munkát találnék és mennyi idő alatt, hány iskolát kell kijárnom.



2022. dec. 17. 23:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon nehéz dolgod van. A zeneművészeti szakgimnáziumok mind nappalisok, ahova nem lehet 30 évesen jelentkezni. Ahhoz pedig, hogy egyetemek hangszeres zeneművészeti szakjaira bekerülj, már eleve magas szinten kell zenélned. Az egyetlen út az, ha keresel magadnak magántanárt, s hozzá jársz hosszú éveket, majd ha kellően magas szintre jutsz, akkor felvételizel egy egyetemi zeneművészeti szakra. De levelező tagozat ezeken a szakokon nincs, csak nappali, úgyhogy dolgozni emellett nem fogsz tudni.
2022. dec. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kiegészíteném a válaszod, kedves első. Létezik esti és levelező tagozat is, de hangszeresként egyértelműen az esti tagozat a jobb választás, hiszen úgy kb 1-2 hetente, az estis időpontok alkalmával lehet hangszeres óra is. A levelezőn ez kb havi egyet jelent, ami nem túl kedvező.
2022. dec. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Milyen zenész szeretnél lenni? Mivel iskolákról és felvételiről kérdezel, feltételezem, hogy komolyzene/jazz érdekelne. Ez viszont első hallásra lehetetlen vállalkozásnak tűnik.

A családom nagyrésze zenész, és ők bizony gyerekkoruk óta tanulnak az adott hangszereken, gyerek koruk óta hosszú éveken át minden egyes nap hosszú-hosszú órákat(!) gyakoroltak, ált.iskolában zeneiskolába jártak, aztán konzervatóriumba (zeneművészeti szakközépiskola), majd egyetemen is ilyen szakon tanultak (3+2 év) - ez utóbbi ráadásul pláne necces, mert nagyon durván protekción alapul, hogy kit vesznek fel (nagyon kevés embert/év). Nem beszélve az azutáni elhelyezkedésről, mivel ahhoz, hogy felvegyenek egy zenekarba, a legjobbak legjobbikának kell lenned (és lehetőleg jó kapcsolatokkal rendelkezned…), és amúgy is kihalásos alapon megy az egész, szóval ha valahol megvannak a fix emberek, nem fognak rendszeresen újakat felvenni. Több rokonom is emiatt hagyta ott a komolyzenei pályát, és vágott bele inkább a könnyűzenébe, akinek pedig van munkája, az vagy 20 éve ugyanabban a zenekarban játszik.


Ha könnyűzenész és/vagy hobbizenész szeretnél lenni, akkor hajrá, vágj bele. De ha komolyzenész, akkor, ne haragudj, de ennyi idősen, átlagos képességekkel, és úgy, hogy közben még dolgoznod is kell a megélhetésért, kb. esélytelen.

2022. dec. 19. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én leszek az, aki azt mondja, hogy nem kell hozzá iskola, csak kitartás és szorgalom.


Természetesen sokat segítene, ha gyerekkorod óta zenélnél, és zeneiskolába járnál, de ne felejtsük el azt, hogy nem feltétlen azt nézik az emberek, hogy milyen iskolát végeztél, hanem azt, hogy mit vagy képes nyújtani. Nagyon tág fogalom ez a “zenei pálya”. Hangszeren szeretnél játszani? Ne fogjon vissza semmi, tanulj meg hangszeren játszani, nem kell hozzá semmi, csak elkötelezettség. Ha látható rajtad az elszántság, és tehetséges, kitartó vagy, keresni fognak, ez nem az a pálya, ahova mindenképp iskola kell, csak tudj felmutatni valamit, amibe szerelembe esnek az emberek. Így működik ez a pálya.

2022. dec. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!