Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok, rendeződhet a...

Mit gondoltok, rendeződhet a tanárok helyzete?

Figyelt kérdés

Igazából szívesen lennék tanár, csak a fizetés rossz. A történelem vonal érdekel. Szerintem bejelölöm és elmegyek, ha a mérnökire nem vesznek fel.


Történelem mellett választani kell egy másik tantárgyat is?



2022. dec. 20. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

100%, hogy nem fog rendeződni!


Magyarországon a nép részéről nincs igény 21. századi közoktatásra, ahol - életrevaló,

- értékeket, információkat alaposan elemző,

- informatikai készségekkel rendelkező,

- kritikusan és megannyi gondolkodási módszert hasznosító,

- szervezni, vezetni, dönteni képes,

- több nyelven beszélő,

- magabiztos,

- csapatjátékos,

- önbizalommal teli gyerek kerüljön ki.


A 60 éve élősködő politikai elitnek meg a célja, hogy a jövőben is agyatlan rabszolgák legyenek az emberek.


A magyarországi lakosság 90%-a pedig szolgalelkű, talpnyaló, együgyű, tájékozatlan, kádári agymosott.

Így biztosra vehető, hogy nem lesz változás!

2022. dec. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú távon?

Aligha.


12 éve 2/3 -os uralom alatt csak erodálódott az oktatás, pedig ellenszél nem volt.


Tudomásom szerint nem csak a fizetés a probléma, hanem a nem megfelelő irányítás, és tragikus tanterv.


Továbbá a tanárok is megosztottak, rengeteg idősebb tanár van, akiknek elfogadható a fizetés, vagy nem igazán érdekli, mert a családban van más kereső is.


Ha előállnának egy 30%-os fizetésemeléssel, ami szürreális, az még reálértéken még mindig kb. -10% az infláció miatt.


Ha ez érdekel, és fontos a tanárkodás, akkor jelölj meg mondjuk történelem/informatika tanár szakot. 5 év múlva meg kiderül.


Az IT tanár nem annyira rossz, sok IT tanár végzettségű ember dolgozik az IT piacon, így ha minden kötél szakad még oda is el tudsz menni.

Vagy matektanár, és szintén IT fókusz lehet belőle.


De ha a fizetés a fontos, akkor a reál szakkal jobban jársz. Viszont egy 5 éves osztatlant szerintem nehéz elvégezni munka mellett. Még mérnökire van lehetőség 3 éves alapszakot levelezőn elvégezni.

2022. dec. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fog rendeződni. Mindenképp kellene amúgy jelölnöd valamit a töri mellett, de inkább legyél mérnök, jobban jársz.
2022. dec. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem hiszem. Ha még valamit emelgetnek is, olyan mértékben nem fogják rendezni szerintem soha a béreket (legalábbis nem mostanában) mint kéne. Meg ez nem csak a bérekről szól, hanem az egész oktatási rendszer úgy sz.r ahogy van.

Igen, ha tanárszakra mész, akkor választanod kell a töri mellé még mást is. De én is inkább a mérnökire szavazok volt tanárszakosként.

2022. dec. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
'13/14 körül is az volt, hogy rendezik és minden király lesz. Nem lett. Naivitás azt gondolni, hogy itt elfogadható bérek lesznek a pedagógus pályán. Ne szúrj ki magaddal, én is azon vakaródzom, hogy milyen irányba farcoljak le a pályáról, pedig ez volt az álmom.
2022. dec. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!