Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizikus- mérnök, érdemes...

Fizikus- mérnök, érdemes lenne megpróbálni?

Figyelt kérdés

Most olvastam erről az új, angol nyelvű képzésről amit a BME indít 2023-tól.

Szerintetek megjelöljem? A matematika és a villamosmérnöki szak érdekelnek még, de úgy gondolom ezzel sem járnék rosszul, viszont vannak kétségeim azért. Mondjuk, hogy mindenből is egy kicsit, de semmit sem alaposan. Mi a véleményetek, ti tanulnátok ezen a szakon?



2022. dec. 21. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Nem tanulnék. Ha a fizika érdekel, menj fizika szakra, ha a műszaki tanulmányok, menj az adott mérnöki szakra, meg fogják hozzá tanítani a szükséges fizikát.
2022. dec. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

Nesze semmi, fogd meg jól.

Vagy fizika, vagy villamosmérnök alapszak.

2022. dec. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem jó képzés lehet, de még nagyon kiforratlan. Az ilyen friss szakokra szerintem nem érdemes menni.


Szerintem matekra ne menjél, menjél inkább villamosmérnöknek. Villamosmérnöknek keresett szakma, jól is fogsz keresni.

2022. dec. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%

Nem matek, hanem fizika.


A úgy mind a kettő nagyon jó.

Lásd adattudomány, biztosítás és pénzügy.

2022. dec. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Az a baj, hogy bármi új kepzes van, bekerul az önéletrajzod egy céghez, és ha netán nem rugalmas a Hr-es simán kikukazhatja az oneletrajzod úgyis, hogy amúgy el tudnád látni a feladatod mert a vegzettseged is passzol hozza. En új képzéssel pont ezért is vigyáznek. A villamosmérnöki képzés még a mérnöki teruletek között is a legjobban keresett teruleten van, avval sztem jobbak a lehetőségek
2022. dec. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!