Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » El szeretném végezni a család...

El szeretném végezni a család és gyermekvédelem szakos pedagógus szakirányú továbbképzést, mert családsegítőként szeretnék dolgozni. Van esetleg valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Nagyon vonz a szakma, viszont tartok attól, hogy esetleg valamelyik szülő erőteljesebben fejezné ki nemtetszését, és esetleg azért nem mernék intézkedni, mert aggódnék a saját családomat miatt. Szerintetek van ennek realitása?

2022. dec. 21. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Éhen akarsz halni?
2022. dec. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
:)
2022. dec. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A mi városunkban még egy családsegítőben dolgozó sem halt éhen. Sőt kimondottan csinosan öltöznek.
2022. dec. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A családsegítősök szociális bértábla alapján kapják a fizetést és az elég jó.
2022. dec. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak nekik az kevés, mert "nem ezért tanultak".

Fizikailag nem mennek tönkre, nem fáradnak el, és "valakinek" érezhetik magukat a városban. Ennek ez az ára, az alacsonyabb fizetés.

2022. dec. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon vonz a szakma, viszont tartok attól, hogy esetleg valamelyik szülő erőteljesebben fejezné ki nemtetszését, és esetleg azért nem mernék intézkedni, mert aggódnék a saját családomat miatt. Szerintetek van ennek realitása?


Van, főleg itt. Sok a kattos szülő, olyanról is hallottam mikor lefizette az egyik szülő a csaladsegitost hogy vegye el a másik szülőtől a gyereket meg hasonlók

2022. dec. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szociológus vagyok, nem sokáig dolgoztam ilyen helyen, de nem szívesen mennék vissza, bár ennek mostanában inkább a "rugalmas munkaidő" az oka. Lásd ha este 7-kor érnek rá Mucsajpusztán, akkor Te oda kimész este 7-kor, saját család mellett ez azért nem túl kellemes.

Akkoriban egyesült a családvédelem a gyermekvédelemmel, nyilván a gyermekvédelmet is el kell látni valakinek, de ekkor ez sokaknak nem tetszett, mivel ebben az ágazatban valóban az ember néha a saját testi épségéért is aggódik, mert a gyerek érdeke gyakran egyáltalán nem egyezik a szülőével. Mivel a járásokat azóta keresztbe-kasul rendezték, szerintem nagyjából mindenkihez tartozik problémás terület, ahonnan én biztos nem szívesen emelnék ki egy gyereket, bár ez a törvények szerint egyébként se megy könnyen, a fényevőktől és a patkányokkal teli sufniból sem lehet csak úgy felmarkolni babákat, ami lelkileg is megviselhet. Erre is készülj, olyanokat láthatsz, amikre nem mindeki áll készen, és semmit sem tehetsz majd, csak viszamész az irodádba, és leírod.

Egyébként jó dolog másokon segíteni, fizetést ne várj sokat, nem tudom, ki szerint sok a szoc bértábla mert nem az, nem tudom most mennyi, de gondolom a tanároktól nem kapnak többet.


Ha ez igaz, akkor elég siralmas:

[link]

2022. dec. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!