Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kérdésem örökbefogadottakhoz...

A kérdésem örökbefogadottakhoz/neveltekhez szól, arról, volt e olyan, akinek negatívak a tapasztalatai?

Figyelt kérdés
Én magam az előbbi vagyok és úgy látom mindenki csak az örökbefogadás jó oldalát ismeri. De! néhány ember, aki így nevelkedett súlyos traumákon ment keresztül. Szeretném felnyitni az emberek szemét és csinálni egy Skype videókban összevágott "dokumentumfilmet" a dologról. A kérdésem az, van e köztetek olyan, aki részt szeretne ebben venni?

2015. jún. 3. 23:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Engem csecsemőkoromban fogadtak örökbe. Ha csak a véleményemet kérdeznéd erről, segítenék, de a videóban nem szeretnék szerepelni.
2015. jún. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
A videó célja számomra az, hogy egyre kevesebb gyerek nőjön úgy fel, ahogy én. Ezért érzem szükségét, hogy pár ember felálljon a dolog ellen így. Ettől függetlenül szívesen veszem azt is, ha írsz kicsit a tapasztalataidról, amit persze nem használok sehol, de érdekelnek az ilyen történetek mert nem sokról hallottam.
2015. jún. 3. 23:27
 3/31 anonim ***** válasza:
81%

Engem a nagynéném nevelt, borzalmas évek voltak.

Szívesen leírom, de én sem szerepelnék a videóba, bocsi. :(

2015. jún. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
70%

Ja, és hivatalosan örökbe is fogadott.


3-as voltam.

2015. jún. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
32%
intézetben sokkal szarabb hidd el
2015. jún. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
70%
Elmondod miért?
2015. jún. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
78%

Én nem vagyok sem örkbefogadó, sem örökbefogadott, de valamit nem értek a kérdésedben.


Maga az örökbeadás/fogadás ellen szeretnél fellépni, vagy az ellen, hogy valakit a nevelkedése közben traumák érjenek?

2015. jún. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
59%
Én sem értelek. Az örökbefogadás nagyon jó dolog. Ha leírnád, hogy mi miatt érzed úgy, hogy neked attól, hogy valaki felnevelt téged (és rád költött egy rakás pénzt) miért lett rosszabb az életed, akkor talán megértenénk, hogy mégis mi bajod van. Kampányolni az örökbefogadás ellen? Igencsak bizarrul hangzik.
2015. jún. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
90%
Engem 12 évesen fogadtak örökbe, a húgommal együtt (a szüleink meghaltak). Örökre hálás leszek érte. Nem mindig volt tökéletes, persze, de sokkal rosszabb is lehetett volna. Most magam is örökbefogadáson gondolkozom, hogy visszaadhassam mindazt, amit kaptam (meg persze más okokból is).
2015. jún. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
82%

Az, hogy rossz életed volt, tényleg szörnyű. De ez nem az örökbefogadás miatt van. Sok gyerek élete rossz (sajnos) vér szerinti szülőkkel is. Nem ezen múlik.


Az örökbefogadás ellen kampányolni?? Ne haragudj, de remélem, hogy ebben SENKI nem fog neked asszisztálni!

2015. jún. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!