Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségek vannak ma...

Milyen lehetőségek vannak ma Magyarországon ha szeretnék szakmát kitanulni de már nem vagyok iskolás?

Figyelt kérdés

Üdv. Régóta foglalkoztat ez a kérdés ezért most felteszem. Gimnáziumot végeztem mivel régebben még úgy volt hogy tovább fogok tanulni, de úgy hozta az élet hogy nem lett belőle semmi és hát ugye egy egyszerű gimis diplomával nem sokra megyek. Sajnos későn jöttem rá hogy szakmát kellett volna kitanulnom, de sajnos nem világosítottak fel időben, mert akkoriban még elég gyerekes gondolkodású voltam és úgymond kézenfogva kellett volna vezetni, mivel saját magamtól nehezen boldogultam. Ez hál'Istennek elmúlt, kinőttem csak most ittvagyok, 27 évesen és szeretnék kezdeni magammal valamit, ha már akkoriban nem gondolkodtam időben és helyesen. 6-7 éve dolgozok egy helyen, szóval szó sincs olyasmiről hogy munkakerülő vagy otthonülő lennék, csak az igazat megvallva nem vagyok elégedett a jelenlegi életvitelemmel és a munkát sem igazán szeretem amit most csinálok. Nagyon érdekelt már régen is az elektronika és az árammal történő munkavégzés, mint pl a villanyszerelői munka. Itthon is ha valamit kell vezetni és nem túl bonyolult akkor megcsinálom, de nem túl tág a tudásom és jóvolna valahogy fejlesztenem magam. Ez úgy is megtörténhet hogy valaki mellé beállok inasnak és kitanulom, de ha van rá iskolázási lehetőség még így, nem túl fiatalon akkor érdekelne hova tudnék fordulni, mik a lehetőségeim?

Előre is köszi.



2022. dec. 21. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Mehetsz suliba is.
2022. dec. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Asztotat csinátam, hogy kerestem egy Guglit. Nagyravaszul beütöttem nekije :felnöttképzés villanyszerelö (tizedik nekifutásra sikerült, mert olyan okos vagyok) Asztán csak olvasom (ez egy kicsit nehezen megy de birkázok vele rendesen és én fogok gyözni!) a sok lehetöséget.
2022. dec. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Keresd meg a városod szakképzéséi centrumának weboldalát és ott meg tudod nézni, hogy milyen képzéseket tudsz a legkönnyebben, ingyenesen elvégezni. Két alapszakmát ingyen tanulhatsz esti tagozaton.


(pl. Szegedi Szakképzési Centrum) - Google


Itt meg tudod nézni, hogy milyen alapszakmák vannak: [link]

2022. dec. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Üdv nekem írtál privátot, a helyedben én csak felnőttképzéssel próbálkoznék munka mellett.

Lehet hogy drága, de időt spórolsz vele.


Egy valamit ne hagy figyelmen kívül! Bármiylen szakmát is tanulsz az csak arra jó, hogy dolgozz / vállalkozz benne, de sosem leszel úgy megfizetve mint egy diplomás alkalmazott és a lehetőségek ajtaja is nehezebben nyílik majd, nameg diploma nélkül könnyebben rádvágja a huzat.

2022. dec. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%

Ne hallgass a 4. válaszolóra! Vállalkozóként sokkal többet lehet keresni, mint bármilyen diplomával.


Gondolj pl. a fodrászokra, akik minimum 5-10ezer forintot keresnek óránként vállalkozásban és az adó csak 50ezer havonta.


Jelenleg sokkal jobban megéri szakmát tanulni és vállalkozni, mint egyetemre járni, ha pénzről van szó.

2022. dec. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
Első lépésben keresd meg a górét a cégnél, ahol dolgozol, és vezesd elő neki a problémádat. Hátha meg tudsz vele egyezni, hogy a vállalat kitaníttat egy szakmára, amit aztán ott kamatoztathatsz.
2022. dec. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!