Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar Képzőművészeti Egyetem...

Magyar Képzőművészeti Egyetem festő szakán a szóbelin milyen kérdéseket tesznek fel? Akinek sikerült hogy sikerült bejutnia? Volt olyan akinek meg se nézték a portfólióját? Aki oda jár mi a véleménye róla? Mennyi szabadságot kapnak ott a hallgatók?

Figyelt kérdés

2022. dec. 22. 19:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha valaki privátban ír azt is megköszönném :)
2022. dec. 22. 19:47
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
Te most viccelsz??? Hogy nem nézik meg a portfóliót? szerinted akkor mi alapján rostálják ki már a 80-90%-ot előre???
2022. dec. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt hallottam hogy nagyon sokan jelentkeznek és így nem nézik meg mindenkiét.
2022. dec. 22. 20:41
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Hát akkor azt kérdezd meg, akitől hallottad... :)
2022. dec. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Valaki tud válaszolni többi kérdésre? Plííz
2022. dec. 22. 21:07
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

[link]


Szakmai alkalmassági vizsga és gyakorlati vizsga van.



1. forduló

beadott online portfólió (rajzi stúdiumok, szakmai munkák, előre kiadott feladat megoldása)


2. forduló

Prezentáció: a portfólió prezentálása a bizottságnak és a munkák megmutatása élőben


3. forduló

alkalmassági vizsga: szakmai tervezési feladatok, műveltségi teszt, interjú beszélgetés


MA felvételi:

online portfólió feltöltése + interjú beszélgetés

2022. dec. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 jiester válasza:
Tényleg van hogy valakinek már nem nagyon nézik meg a portfólióját. Én névsor elején vagyok, ezért simán tovább kerültem 1. fordulón, de pl osztálytársam a végén van és ezért ő nem jutott tovább. 180 körül már talán nem nézik meg a portfóliókat. Pedig nagyon ügyes volt, de láttam olyanokat 2. fordulón akiknek nem is lett volna szabad továbbjutni az elsőn. (márcsak azért is mert szóbelin meg jól megalázták az egyik ilyen srácot)
2023. márc. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 jiester válasza:

Amúgy szóbelis kérdések;


Nagy hangsúlyt fektettek az online tájékoztatóban a művtörire, de igazából nem nagyon tesznek fel ilyen kérdéseket. Persze azért tanulgasd, de kb.3 korszakot érdemes csak megtanulni. (ezeket meg is kell jelölni a papíron mint kedvenc korszakok. meg is kell indolnod)


Kedvenc festők. (kortárst, magyart és régieket is nézz)

Akkor saját munkákról is kell beszélned. (!! hátad mögött lesznek a képek, szóval nm tudsz nagyon rájuk nézni)

2023. márc. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 egykéthá12há válasza:
Siker?
2023. máj. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!