Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A képzőművészeti ágaknál mik...

A képzőművészeti ágaknál mik a követelmények a bejutáshoz? (Részletesebben lent)

Figyelt kérdés
(Érettségi utánról lenne szó) Elsősorban az lenne a legfőbb ide tartozó kérdésem amit nem tudtam fentebb megfogalmazni röviden az az, hogy a grafikai ágon avagy a festőművészeti résznél az alapokat nekem kell oda vinnem? Mármint véleményem szerint mindkettőnek a "rajztudás" az alapja azaz árnyékolás, arányos rajzolás, esetleg még az emberi test felépítése és, hogy ezt nekem kéne már vinnem vagy ott megtanítanak rá.

#grafikus #festés #grafika #festő #képzőművészet #művészeti iskola #érettségi után hova tovább #képzőművészeti szakirányok #okj-s művészeti képzés
2018. jan. 2. 21:15
 1/5 A kérdező kommentje:
*Válaszokat előre is köszönöm!!
2018. jan. 2. 21:27
 2/5 anonim ***** válasza:
Jajj drágám:D Neked kell tudni. Nem is akárhogy. És nem csak rajzolni, hanem kb már mindent. Művészeti felsőoktatásba jobb helyeken kész művészeket keresnek, akiken max formálnak egy kicsit meg adnak nekik teret a fejlődésre és alkotásra, de nagyon nem fognak tanítani, főleg nem az ilyen alapokra. Grafikán meg végképp elengedhetetlen hogy nagyon jól rajzolj, festőn, hogy nagyon jól fess és lássanak benned valamit. Ez számít igazán, hogy lássanak benned valamit, mert rajzolhatsz hihetetlenül jól, ha nem vagy érdekes számukra nem fognak felvenni.
2018. jan. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oh.. hát ez szomorú mármint, hogy esetleg aki egy sima gimiben végzett sem tudna magántanár vagy éveken áttartó gyakorlás nélkül elkezdeni egy ilyet iskolai keretek között.. Azért köszönöm szépen a választ legalább ez letisztázódott! :D
2018. jan. 3. 18:18
 4/5 anonim ***** válasza:
És sajnos sokszor az sem elég, amit felsorolt az első válaszoló, illik az előkészítőjükre befizetni vagy protekciót szerezni. Több mostani képzős ismerősöm mondta-akik nagy része nem is tud jól rajzolni, anatómiát meg nem ismerik.
2018. márc. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és imserős mesélte, hogy pl. Képzőművészetin első rostán meg sem nézték a mappáját, ugyanúgy volt "bezárva". Máshonnan is hallottam, hogy nem mindegyiket nézik meg (bizonyos szakirányoknál, nem mindegyikre jellemző ez). Utána őt felvették külföldi művészeti egyetemre.
2018. márc. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!