Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középiskolás vagyok végzős és...

Középiskolás vagyok végzős és kitűnő tanuló. A tanáraim azt mondják h nyugodtan menjek tovább tanulni. Kicsit bizonytalan vagyok e téren. Tippet tudtok adni?

Figyelt kérdés
Mármint hogy honnan tudom azt,hogy menni fog az egyetem vagy főiskola? Attól mert most kitűnő vagyok?!

2022. dec. 27. 09:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

A puding próbája az evés.


Annyit tehetsz, ha van a kiszemelt szakon ismerős, belenézel a tankönyveibe, jegyzeteibe.

2022. dec. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon furcsának találtam mindig is, hogy hogyan lehet valaki mindenből kitűnő és főleg azt, hogy ilyenkor milyen nehéz lehet érezni azt, miből is van igazán tehetséged, lendületed, hiszen mindent egyformán jól teljesítesz és ennyi. Az, hogy mit szeretsz, és hogy mi az, amiben kiemelkedő lennél, nem mindig esik egybe. Nem attól félnék a helyedben, hogy rosszul fog menni a felsőoktatásban való tanulás, hanem attól, hogy rosszul választod ki a szakot.
2022. dec. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
29%

"Attól mert most kitűnő vagyok?!"

Nem is a szépség jelent előnyt.

Próbáld ki a reál irányt is, meg a humánt is. Én így végeztem közgázt, aztán jogot.

És nem voltam kitűnő.

2022. dec. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#3 mindenképpen megyek valamerre csak nem tusom milyen szakra kéne
2022. dec. 27. 10:34
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
Ami érdekel, és amiből meg lehet élni. Informatika, jog, orvosi, gyógyszerészet, vmi ilyesmi. Én gyógyszerésznek mennék, ha jó agyam lett vna.
2022. dec. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Ha te nem tudod akkor mi pláne nem tudjuk hova menj 🙈 Kipróbálod ami tetszik aztán majd látod mennyire megy. Az tény hogy nem számít nagyon a mostani eredményed, az egyetem teljesen más világ lesz. Nálunk 5-ös emelt matek érettségivel is buktak szaktársak.(mérnöki képzés) nem csak matekból.
2022. dec. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#6 hát igen én is ettől félek h most jól megy, ott meg lehet h szarul... Dehát próba szerencse :D
2022. dec. 27. 10:57
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi érdekel? Melyik tárgyakat szereted a legjobban? Inkább matek, természettudományok vagy nyelvek, esetleg humán tárgyak? Ez alapján már el tudsz valamerre indulni, hogy milyen szakok vannak. Ha van hozzá agyad meg érdeklődésed, akkor én is inkább valami reálosabb vonalat javasolnék, sajnos bölcsész szakok nem adnak annyi lehetőséget… (én is ott kezdtem, persze vannak kivételek)
2022. dec. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
28%
Nem is mindig a nehézséggel van baj, hanem a tempóval. Az egész középsulis matematikát 4 óra alatt (1 délelőtt) ledarálták, és kb ugyanez maradt a tempó. Cumi volt, nekem 3 félév matekom volt
2022. dec. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
26%

Fuh, ha abban a helyzetben lennék mint te, fix nem művészeti egyetemre akarnék menni :D

Menj gyógyszerésznek, mérnöknek, ügyvédnek, orvosnak, tehát amiből meg lehet élni.

Bár ez függ attól, hogy milyen fakto(ka)t vettél fel, és hogy miből tervezel emelt érettségit tenni.

2022. dec. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!