Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BGE Nemzetközi Gazdaság és...

BGE Nemzetközi Gazdaság és Gazdálkodás Mesterképzés SZTE Nemzetközi Tanulmányok alapdiplomával lehetséges?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy az SZTE-GTK-n elfogadják bemeneti diplomának, viszont kell extra tárgyakat teljesítenem, különbözeti tárgyakként, mivel nem GTK-s alapképzésről jövök.

Ez a BGE esetén is így működik vajon?



2022. dec. 27. 15:25
A kérdező szavazást indított:
Igen, elfogadják.
Nem, nem fogadják el.
3 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Csak két betűt mondanék

T

O

2022. dec. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen igen, csak gondolom most kb 1 hétig még nem kell válaszra számítanom, aztán gondoltam hátha valaki tud valamit.
2022. dec. 27. 16:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"9.4. A 4.2. és 4.3. pontban megadott oklevéllel rendelkezők esetén a mesterképzési képzési ciklusba való belépés minimális feltételei


Az alapképzéstől eltérő mesterképzésbe való belépéshez szükséges minimális kreditek száma 45 kredit az alábbi területekről:


- közgazdasági és módszertani ismeretek (mikro- és makroökonómia, nemzetközi gazdaságtan, gazdaságelmélet, közgazdaság-elmélettörténet, gazdaságpolitika, matematika, statisztika, informatika) területéről legalább 18 kredit;


- üzleti alapismeretek (pénzügytan, vállalati pénzügyek, vállalati gazdaságtan, marketing, számvitel, vezetés és szervezés, emberi erőforrás gazdálkodás) területéről legalább 12 kredit;


- szakmai ismeretek területéről legalább 15 kredit.


A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a hallgató a korábbi tanulmányai alapján a felsorolt területeken legalább 15 kredittel rendelkezzen. A mesterképzésben a hiányzó krediteket a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint kell megszerezni."



Megnéztem a tantervet és szerintem 15 kredit nagyjából megvan. A maradékot a mesterszak első évében kell pótolnod.

2022. dec. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem közigazgatás-szervező alapszakkal vettek fel Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás Msc-re, egy volt csoporttársamat szintén közigazgatás-szervező alapszakkal Pénzügy Msc-re vették fel. Szóval gondolom nemzetközi tanulmányokkal is simán felvesznek. Bármelyik közgáz mesterre felvesznek, ha van elég gazdasági kredited.
2022. dec. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3-4 köszi a válaszokat!

4) Esetleg tudnál pár gondolatot írni, hogy milyen (volt), mennyire találtad hasznosnak, életképesnek stb?

2022. dec. 27. 20:10
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A matekos tárgyaknál érződik a hiányosság, pl. haladó mikroökonómián deriválni kell tudni, ezeket utólag kell pótolni. De amúgy jó szak, én szeretem.
2022. dec. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem elfogadják, ha első évben pótolod a hiányosságokat. Mi el egyik gazdaságtudományi a másik meg társadalomtudományi irány.
2023. jan. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!