Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megeri optometristanak tanulni?

Megeri optometristanak tanulni?

Figyelt kérdés

Regebben volt egy kancsalsagom amit megmutottek és helyre jött. Szemüveges vagyok, de elég jó a szemem, csak tanuláshoz illetve neha vezeteshez használok szemüveget, évente járok ellenoriztetni a szemem.


Ennek függvényében szeretnék segíteni embereket és főleg a szem érdekel engem, február 15ig lehet egyetemre jelentkezni és nem tudom menjek e a diagnosztikara. Csak levelezőn indul ami számomra kicsit taszító, de ha belegondolok, hogy így el tudnék menni dolgozni eközben az nagyon jó lenne, mert nem anyukám pénzen kéne élnem. Van kereslet optometristakra? Mennyire éri meg elvegezni? Utána kórházakban szeretnék elhelyezkedni, inkább magánban de az se baj ha az elejen államiban kezdenem, mert lenne tapasztalatom, és szemész orvos ismerősöm is van hátha ez számítana. És nem tudom itt lehet e szakosodni meg külön, mert ha lehet inkább gyerekekkel foglalkoznék. Köszönöm a válaszokat:))



2022. dec. 29. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Optometrista leginkább Ofotért/Visionexpress és hasonló helyeken dolgozik. Nem orvos, nem foglalkozik gyerekekkel (velük csak gyerekszemész foglalkozhat).
2022. dec. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze azt tudom h nem én mutok vagy ilyenek, de kórházakban el lehet helyezkedni nem? Pl van ahol van gyerekszemeszet, és ott az optometrista méri be a szemét a gyereknek majd utána kuldi a szemészhez tovább
2022. dec. 29. 12:24
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudnátok abban meg segíteni, hogy az angol emelt jó e oda? Nem találom sehol csak a 2014es jelentkezest
2022. dec. 29. 12:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!