Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes optometristának tanulni?

Érdemes optometristának tanulni?

Figyelt kérdés

Sokáig szemész szerettem volna lenni, érdekelnek a különféle szembetegségek, a kancsalság, a látási zavarok, de végül más irányba sodort az élet. Az orvosi egyetemnek már nem vágnék neki (25 éves vagyok és szinte teljesen elfogytak már az állami féléveim), de a Semmelweis Egyetem levelező orvosi diagnosztikai analitikus képzésének optometria szakiránya is jónak tűnik nekem. Az lenne a kérdésem, hogy ezzel a végezettséggel mennyire könnyű/nehéz elhelyezkedni?


Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2021. jan. 2. 14:46
 1/3 anonim válasza:
100%

Szia!


Én most vagyok elsőéves ott.

Többen jöttek akik már látszerészek, mert látták, hogy mit csinál az optometrista, és mennyiért.

Fizetése nem rossz tudtommal, ahogy így mesélték a szaktársaim.

Mivel ez az egyetlen ilyen képzés az országban, ezért nem egy tucatszakma, szóval azért a nagyobb városokban általában van felvétel, szoktam látni hirdetéseket.

Én nagyon szeretem egyébként, mondjuk nekem 14 éves korom óta ez volt az álmom, hogy ide felvegyenek.

Bocsiii,hogy nem tudtam olyan jó választ adni, mintha már lediplomáztam volna, de azért remélem picit segítettem:)


Ha van még kérdésed írj bátran, szívesen segítek amiben tudok! :D


19/L

2021. jan. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

Szinte el sem hiszem, hogy találtam valakit, aki ezt tanulja. Tényleg nem tucat, az egyszer biztos. :))


Igazából lenne még pár kérdésem, ha nem gond. Az egyik, hogy milyen kurzusaitok vannak? (Mintatervet sajnos sehol nem töltöttek fel.) Matek is van, vagy az nem igazán? Illetve a külföldi elhelyezkedési lehetőségekről hallottál esetleg valami infót?


Köszönöm szépen előre is a segítséget! :) (Ha az egyszerűbb vagy "biztonságosabb", privátban is beszélhetünk.)

2021. jan. 3. 17:48
 3/3 anonim válasza:
100%

Szia!

Én optikus/latszeresz vagyok Bécsben , itt Ausztriában tanultam a szakmát. A külföldi lehetőségekről a nemet nyelvterületrol tudok neked kicsit beszámolni. Ha külföld erdekel akkor figyelembe kell venni kicsit az adott ország jogszabályait. Érdekes például hogy az EU-ban tudtommal a nemet nyelvterület az egyetlen ahol latszereszek is végezhetnek latasvizsgalatot, nem csak optometristak vagy szemorvosok. Ami a lehetőségeket illeti , a latszeresz (ezáltal latszereszmester, optometrista) hianyszakmanak számítanak, és Németországban is van állandóan kereslet. Sokáig nem marad az ember munka nélkül , főleg ha jó is vagy a szakmában. Én nagyon szeretem a munkám , ha az optometria mellett döntessz, remelem neked is tetszeni fog :)

2021. jan. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!