Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelező, vagy duális képzés?

Levelező, vagy duális képzés?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Idén tavasszal vizsgám lesz, amely ha sikerül, akkor befejezem az érettségire épülő 2 éves rendszerüzemeltető technikumot. Az eredeti tervem az volt, hogy a technikum elvégzése után a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karán folytatom a tanulmányaimat, duális képzésben. Amikor osztályfőnökömnek ezt előadtam, ő azt mondta, hogy az tenne jót nekem, ha dolgozni mennék. És a helyzet az, hogy amikor rá hallgattam, akkor mindig igaza volt, viszont a továbbtanulásról sem szeretnék lemondani. Ezért merült fel bennem a levelező is. És most nem tudok dönteni. Melyik a jobb? A válaszokat előre is köszönöm.

Utóirat: Nincs felsőfokú érettségim.



2022. dec. 29. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Az eléjen ne menj, mert megbuksz. Max a második évtől. Én szóltam..
2022. dec. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A válaszoló mire gondolt, hogy a második évtől? A technikum után hagyjak ki 1 évet, és utána menjek egyetemre?
2022. dec. 29. 17:17
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ja bocs nem, hanem arra hogy kezdd el az egyetemet, de duálisra vagy kooperatívra ne egyből menj mert az első év amúgy is hatalmas cumi, még a második is, nem bírnád. Matematika a barátod?? Mert az fogja eldönteni el tudod e végezni az egyetemet, a többi cumizós tárgy meg azt hogy mikor
2022. dec. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3-asra érettségiztem matekból.
2022. dec. 29. 17:34
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne akarj infóra de műszaki szakra se menni mert csalódni fogsz, főleg magadban.
2022. dec. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon nagyon kevés lesz ez a matematika képesség egyetemen
2022. dec. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6-os

Már így csalódtam magamban bőségesen, szóval már oly mindegy.

2022. dec. 29. 17:53
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Te érzed. Első évben minimum 60% a lemorzsolódás, és bizony 5-ös emelt matek érettségivel is szoktak bukni, a műszaki irány brutál nehéz mind. Nem, annál sokkal nehezebb mint most gondolod, mindenkinek van egy elképzelése hogy milyen az egyetem, nekem is volt, és 20 X olyan rossz meg nehéz mint annó gondoltam. De te érzed, én szóltam.
2022. dec. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem érdemes évet kihagyni, addig kell tanulni, amíg benne van az ember, ugyanakkor hármas matek tényleg elég gyenge műszakira, főleg, ha ezt sok gyakorlással érted el.

A duális amúgy nem hülyeség, én is azon vagyok, de én már mesteren tanulok. Alapszakon is dolgoztam, de ott beugrós munkáim voltak az első évben, nem tudom, milyen lett volna akkor duálisban lenni, úgy is, hogy alapvetően én szorgalmas voltam, nem volt akkora nagy sokk az egyetem.

2022. dec. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!