Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mióta létezik Tokaj-Hegyalja...

Mióta létezik Tokaj-Hegyalja Egyetem?

Figyelt kérdés
Érdemes lenne ott tovább tanulni?

2022. dec. 30. 00:08
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Idén jött létre, alapítványi egyetem. Megnéztem a képzési kínálatot, hát alig vannak szakok. A honlapjukról nem deról ki, hogy kik oktatnak ott. Szerintem ez egy értéktelen egyetem.
2022. dec. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Sárospatakon van, ki az a hülye aki odamegy tanulni.
2022. dec. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha ilyen fos helyen végzel garantált a nevetőgörcs amikor megnézik az önéletrajzodat
2022. dec. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Az egyetemről nem sokat tudok de a borvidék miatt érdemes eljönni ide. Itt lakok én is a közelben, isteniek a helyi borok:))
2022. dec. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Több, mint 100 éve létezik az intézmény, eredetileg középfokú tanítóképző intézet volt, majd a tanítóképzés átalakulásával felsőfokú tanítóképző, majd tanítóképző főiskola lett. A felsőoktatás átalakításával előbb a miskolci egyetem, majd az egri főiskola tanítóképző kara lett. Nemrég új egyetemként önállóságot kapott, s indítottak pár új szakot is.


Nyilván ilyen múlttal nem az egekben van a színvonal és a követelmények, de ha pedagógus akarsz lenni, és a közelben van, ez is tökéletesen megfelel. A jelenlegi pedagógushiányban nem számít, hol szerezted a diplomádat.

2022. dec. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Nekem se tűnnek annyira jokernek az ilyen egyetemek, amiről sokan azt se tudják micsoda, bár azt azért hozzátenném, hogy az orvosképzésen, pár nevesebb műszaki egyetemen, és egy két másik szakon kívül manapság a magyar felsőoktatásban színvonalról nem nagyon érdemes beszélni, pláne, hogy alapítványi már majdnem minden egyetem, és tudjuk kiknek a kezében vannak. Szóval én valamiért fenntartásokkal kezelem ezeket.
2022. dec. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Az egykori sárospataki tanítóképzőt (CTF, ME-CTFK, majd EKF-CTFK) nevezték át Tokaj-Hegyalja Egyetemre. Maga az intézmény régóta létezik, most hozzácsaptak némi szőlész-borász meg tur-vend képzést, aztán lehet mutogatni, hogy már ilyen is van. Ebben a formájában 2021 óta létezik.
2022. dec. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

"Ha ilyen fos helyen végzel garantált a nevetőgörcs amikor megnézik az önéletrajzodat"


Ha teljesen új dolog lenne, akkor egyből leneznétek csak azért, mert nem rendelkezik 600 éves múltal?

2022. dec. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk tekintve, hogy nemcsak az országban de nemzetközi szinten is egy elismert borvidék a Tokaj Hegyalja, a borász képzésük nem lehet rossz.
2022. dec. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
41%
Az állami támogatást megkapják, a kuratórium tagjai nagyot kaszálnak, erről szól az egész.
2022. dec. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!