Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a gazdasági...

Mennyire nehéz a gazdasági matematika?

Figyelt kérdés
Gondolkodom a gazdálkodás és menedzsment szakon, de a matek sosem volt az erősségem. Tippek, trükkök, esetleg tapasztalatok?
2022. dec. 31. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Ha jó voltál emelt matekból, akkor lehet keresnivalód, de azért ez nagyrészt függ az oktatótól is. Az első félév az analízis, ahhol függvényeket fogsz vizsgálni orrvérzésig, a második félév valszám. Mindkét esetben igaz hogy nagyon nagyon sokat kell gyakorolni, illetve minden plusz oktatást amit az egyetem szervez (felkészítő, stb) érdemes igénybe venni
2022. dec. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem érdemes erre rágörcsölni, 3-as matekost is ismerek aki megcsinálta. Alapvetően nagyon egyszerű, csak szokatlan. A valszám fejtörős, de az mindenkinek az. Ha bizonytalan vagy, eleve érdemes magántanárhoz is járni, csak hasznod lesz belőle.
2022. dec. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Én meg olyat aki emelt 5-ös érettségivel kibukott, azaz 6* megbukott és kirúgták 🤷
2022. dec. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 3-as érettségit írtam matekból, és nem voltam a legjobb belőle, de még így is megcsináltam szintén hármasra.

Én azt mondom, hogy nem lehetetlen.

2022. dec. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez azért erősen egyetem/oktató/és egyén függő
2022. dec. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

"Nem érdemes erre rágörcsölni, 3-as matekost is ismerek aki megcsinálta. Alapvetően nagyon egyszerű, csak szokatlan. A valszám fejtörős, de az mindenkinek az. Ha bizonytalan vagy, eleve érdemes magántanárhoz is járni, csak hasznod lesz belőle."


Akkor ha nagyon egyszerű a gazdasági matek az egyetemen, akkor az adott illető mért volt hármas gimiben? Az még egyszerűbb, nem? Persze most nem azt mondom, hogy kizárt dolog megoldani, de azért nem véletlen, hogy az egyetemeken annyi ember elbukik analízisen matekból. Igazából még egy emelt matekosnak is nehéz alapjáraton amit egyetemen oktatnak. Ha az olyan könnyű lenne, akkor a még könnyebb gimis matekon mért nem ötös mindenki?

2022. dec. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

"Ha jó voltál emelt matekból, akkor lehet keresnivalód, de azért ez nagyrészt függ az oktatótól is. Az első félév az analízis, ahhol függvényeket fogsz vizsgálni orrvérzésig, a második félév valszám. Mindkét esetben igaz hogy nagyon nagyon sokat kell gyakorolni, illetve minden plusz oktatást amit az egyetem szervez (felkészítő, stb) érdemes igénybe venni"


Gazdasági szakra járok, de a második félév nem valszám, igaz nem gazdmenre járok, de a gazdmeneseknek ugyanaz a matekjuk, mint nekünk. Szóval ez itt nem jött be, amit írtál. Bár mondjuk a többi egyetemet nem vágom annyira, de a kérdező meg nem írt egyetemet.


Igazából a kérdező nem írta volna, hogy emelt matekos volt, szóval ezt meg miért írtad?


A többi amit írsz, az stimmel mondjuk, tehát a hibákat leszámítva, jó.

2022. dec. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Ja de akkor ha már itt vagyok, írok tapasztalatot is. Deriválás, integrálás, határértékszámítás. Ezek voltak nálunk az első félévben.


A második félévben meg mátrixok, hatványsorok, Taylor sorok.


Persze ez egy rövid összefoglaló, nem csak ezek voltak, de ezek a fő dolgok.


Nos mivel nálunk online oktatás volt, így nem volt nehéz, de alapvetően jelenlétiben nyilván nagyobb para lett volna, de azért ígyis kellett rá tanulni.


Előző kettő és a mostani vagyok.

2022. dec. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mert ég és föld egyetem meg középsuli között a különbség. Nincs akkora motiváció, gyakori számonkérés van és a tananyag túl könnyű (szóval megérteni egyszerű, csak gyakorolni kell a jobb jegyért, amihez nyílván k*rvára nem lesz kedve sokaknak).

Egyetemen muszáj tanulnod, mert egyrészt kell az átlag államira, szeretnél túl lenni minél hamarabb a nehéz tárgyadon és lehet épülnek rá más tárgyak, jó esetben olyan szakon vagy amit szeretsz és így könnyebben veszed rá magad a nehéz tárgyak tanulására + egyetemen már konkrétan "főmunkaidőben" tanulsz a jövőd érdekében.


De amúgy ha ez nem meggyőző, akkor tudok mondani szakmai érveket is. A középszintű matek szinte csak alapvető definíciókat, tételeket, képleteket és ezek alkalmazásait tanítja. Most ezek közül analízishez/kalkulushoz nem kell pl semmilyen geometriával kapcsolatos dolgot tudnod. Szóval ha hármas is lettél érettségin, még könnyen lehet, hogy geometrián meg kombinatorikán/valszámon véreztél el főként, nem pedig kalkulushoz fontos témákon. De ha netán tényleg nem megy sok téma, akkor az nagyon könnyen pótolható, mert triviális mind és egyetemen is gyorsan elmondják újra vagy hivatkoznak rá és utána tudsz nézni.

Valszám ismeretek pedig teljesen hanyagolhatóak egyetemre, mert nem nagyon fogod a klasszikus valószínűségi modellt használni (ahol ugye a kombinatorikai rész a nehéz mindig, meg kimáhozni a feladat szövegét), tehát az eddig szerzett gyakorlatod az olyan típusú feladatokban nem sokat érnek, sőt, szinte sz*rt se.

2023. jan. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk első félévben volt olyan tantárgy, hogy matematikai alapok. Nulla kredites volt, de kötelező a félévek során megszerezni belőle az aláírást. Szóval minket alapból nem dobtak bele a mélyvízbe, hanem volt ilyen óránk is.


De aztán pl. második félévben jött konkrétan a gazdasági matek. Nem volt nehéz igazából. Nyilván tanárfüggő is, de igazából nálunk eléggé jól magyaráznak a tanárok, szerintem simán menne annak is, aki nem volt erős sosem matekból. Meg sokszor elmondják az alapokat is a tanárok, szóval igazából a gazdasági matek nem olyan nagy dolog, csak gyakorolni kell és azért bemenni órákra. De ha bemész órákra, és otthon is gyakorolsz, akkor szerintem rendben lesz. Nyilván ha középiskolában alig lett meg a kettes, mert semennyire sem megy a matek, akkor lehet lesznek kisebb-nagyobb problémáid, de szerintem egy átlagos teljesítményű diáknál ha bemegy az órákra és otthon gyakorol, akkor nem lesz baj. Én amúgy középiskolában általában négyes voltam matekból, utolsó évben azt hiszem 5-ös, és az érettségim is valami 70% körül lett.


Szerintem igazából tényleg az, hogy menj be a gyakorlati órákra, és írd le a feladatokat és a feladatmegoldásokat az órán, és aztán ha van példatár, akkor otthon még onnan gyakorolj. Tudd megcsinálni azokat a feladatokat, amiket órán. Nem olyan nehezek ám. Én mindig első körben az órai feladatokat gyakorlom, mivel valószínűleg a vizsga is olyanokat fog tartalmazni, vagyis hasonlóakat. Aztán ha az órai feladatok mennek, akkor irány a példatár (ha van).


De amúgy könnyebb, ha konkrétan leírod, hogy melyik egyetemeket nézegeted, mert pl. én PTE-re járok, szóval ha pl. az is számításba jön, akkor tudok konkrétabbakat is mondani esetleg, de na, ha nem is a PTE, akkor is, lehet valaki tud neked konkrétabbat írni, ha leírod az egyetemet.

2023. jan. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!