Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-IK programtervező informa...

ELTE-IK programtervező informatikus szakra milyen ponthatár lesz szerintetek idén májusban-júniusban?

Figyelt kérdés
Tavaly előtt 411 volt, tavaly 428, ha jól tudom. Ha így megy a ponthatárok emelkedése, akkor idén nagyon magas lesz a ponthatár.

2023. jan. 2. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet megjósolni, sok tényezőtől függ.


Nem fog a végtelenségig nőni, mert ahhoz az is kellene, hogy az érettségik is egyre jobbak legyenek. Ami kizárt, főleg nem emelt matekból.


Ha marad a felvételi létszám, gondolom esélyes, hogy hasonló szinten marad. Persze bejelölheti a szakot 500db 480 pontos ember is, és akkor 480 lesz a határ, de ez valószínűtlen.


Amúgy érdekes, mitől nőtt meg ennyire? Mindig is ilyen 360 körül volt a határ, most meg jól megnőtt. Gondolom sokan abban a hitben jelölik meg, hogy milyen jó az IT-snak lenni.


Egyébként meg jelöl meg mást is ezen kívül, OE, mérnök infó, vidéki egyetemek. Juss be egyre, végezd el, kb. mindegyik melyik. Inkább egy könnyebb egyetemet válassz, ebben a szakmában majdnem mindegy honnan szerzed a diplomát.

2023. jan. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudni. Nem feltétlen növekszik egyenletesen a ponthatár, ez nem így működik. Ráadásul most a felvételi is változik, úgyhogy teljesen lehetetlen megtippelni az ilyeneket.
2023. jan. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Nikolett299 válasza:

Ugye mint az előző válaszolok megmondták sok mindentől függ. Szerintem azért ment fel ennyire a ponthatár, mert egyre többen jelölik meg a szakot. Illetve ha megnézed 2021-ben nem volt szóbeli, ami azért dobott szerintem valamennyit a pontokon. 2022-ben meg "most" a matek emelt elég könnyű volt az előző évekhez képest (azért mondom így, mert én is azt írtam).

Mindenesetre, ha szeretnél erre a szakra jönni, természetesen jobb ha az ember "biztosra" megy és minél több pontra hajt.

De sok sikert hozzá, és bizz magadban! Ha meg nem sikerül ne csüggedj, máshol is vannak jó lehetőségek! :)

2023. jan. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2022ben az emelt infó sokkal könnyebb volt, mint az előző években, ez is hozzátett a növekedéshez. Idén valószínűleg alacsonyabb lesz pár ponttal, mint tavaly volt.
2023. jan. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4: bárcsak alacsonyabb volna, de eddig azt látom, minden évben emelkedett, és nyilván senki nem tudja, hogy idén még könnyebb vagy még nehezebb lesz-e az emelt infó érettségi
2023. jan. 30. 17:38
 6/7 anonim válasza:

Így az érettségi betekintő után hátha fel tudom éleszteni a beszélgetést.


Most, hogy tudjuk, hogy a közép/emelt infó és matek milyen volt, ki hogy érzi mennyire fognak növekedni a pontok?


Kedves kérdező érdeklődnék hány pontod lesz kb. Nekem 435 környéke nagyon remélem elég lesz.

2023. jún. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a ponthatár ugyan annyi lesz, vagy nőni fog. A közép matek nevetséges volt, az emelt infó meg idén is könnyű volt (legalábbis a programozás és adatbázis része, én azt a kettőt megcsináltam itthon).

Nekem 450 pontom lesz (97% emelt infó és 89% matek duplázással).

2023. jún. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!