Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen Msc-re menjek ha data...

Milyen Msc-re menjek ha data scientist szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Jelenleg gazdmenes vagyok, de szeretnék később data science területen dolgozni. Természetesen vettem fel egy halom matekos statos szabvált. Melyik Msc-re lenne érdemesebb mennem?

2023. jan. 6. 12:40
A kérdező szavazást indított:
Biztosítási és pénzügyi matematika
Survey statisztika
egyéb
10 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
2023. jan. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen statisztika, hiszen az az egész alapja, plusz a kódolás SQL vagy/és Python.


Illetve én ajánlom (ha jelenleg nem), hogy keres egy ehhez a területhez kapcsolódó gyakornoki pozíciót, barátnőmnek pl. az SQL képzését a cége fizette teljesen.

2023. jan. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha szabad gyakorló data scientistként hozzászólnom, akkor szerintem a biztosítási és pénzügyi matek egy hajszálnyival jobb. A szak tartalmazza a matematikai alapokat (még ha konkrétan gépi tanulás nincs is benne, úgy látom), de még sokkal többet is: szakismeretet (domain ismeretet), ami nagyon fontos egy data scientist munkájában. Gondolnod kell a későbbi karrieredre is, lehet, hogy át akarsz ülni üzleti pozíciókba, vagy data scientistként egyszerűen csak az üzleti oldallal fogsz majd dolgozni, és/vagy biztosítási és pénzügyi termékekkel stb. A biztosítási matekban (ami egyébként aktuárius magyarul) nagyon értékesnek tartom az átadott domain ismereteket is. Nálunk például (nagy multi mesterséges intelligencia osztálya) nagyot hasítanál egy ilyen diplomával és a vele adott ismeretekkel.


Magát a gépi tanulást amúgy meg lehet tanulni könyvekből és online tanfolyamokból simán, ami igazán nehéz, az a statisztikai és matematikai alapok, ami miatt nagyon értékes a biztosítási és pénzügyi matek.


De amúgy az elte survey statisztika is jó.

2023. jan. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
BME Alkalmazott matematika MSc Adattudomány specializáció.
2023. jan. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Sajnos az alkalmazott matematika MSc nem jöhet szóba oda nem vennének fel gazdmen bsc-ről.
2023. jan. 6. 15:36
 6/7 anonim ***** válasza:
36%

Matematika bsc?

Én ezzel vagyok ilyen területen másodéves korom óta.

2023. jan. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Data Science MSc

[link]

2023. febr. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!