Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen tanulmányok kellenek...

Milyen tanulmányok kellenek ahhoz, hogy valaki adattudós / adatelemző / data scientist legyen?

Figyelt kérdés

Annyifelé annyi mindent olvastam erről, de mintha egymásnak ellent mondanának a dolgok. Adatokat szeretnék elemezni, nagy mennyiségű adatot, amik üzleti döntéseket is megalapozhatnak. Gazdaságinformatikán fogok tanulni ősztől, és önállóan gyakorlom a programozást egyelőre (Python, R az, amiről olvastam, hogy kelleni fog, és a statisztika, természetesen). Érteni szeretném az üzleti folyamatokat is, ebben remélem a suli is ad majd támpontokat és szeretnék mielőbb gyakorlati helyet is találni.


Mi kellene még hozzá? Köszi a tippeket, ha vannak!



2020. aug. 1. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Matematika vagy informatika, MSc szinten.
2020. aug. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Hát én úgy tudom ha ezzel a témával akarsz foglalkozni akkor pl. Az elte survey statisztika Msc jó lehet.
2020. aug. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha még kell valami plusz, akkor javaslom a Coursera ezirányú kurzusait. Szerintem érdemes a Stanford-os machine learning kurzust lenyomnod, és a vannak több kurzusból álló data science speciációk is.
2020. aug. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Most szereztem meg egy ezirányú diplomát, és azt mondhatom neked, hogy először is analízist, algebrát, valószínűségszámítást és statisztikát tolj minden mennyiségben. Meg még annál is nagyobb mennyiségben, haladó szinten. Keress rá az MIT OCW kurzusaira és csináld végig (ingyenesek).


Programozásból meg Python, algoritmusok és adatstruktúrák, valamint matplotlib, seaborn, pandas, numpy, tensorflow/keras, pytorch, networkx stb. stb. Nagyon fontos még a haladó SQL.


De első a matek/statisztika legyen.

2020. aug. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget!
2020. aug. 2. 09:32
 6/10 anonim ***** válasza:
30%

Ha évek múltán még mindig érdekelni fog ez a téma, akkor az a tanácsom, hogy az egyetem első évében mindenképpen vegyél fel ilyen tantárgyakat:

Analízis I.

Analízis II.

(Vagy Kalkulus I., Kalkulus II. kb. ua. mint az Analízis)

Lineáris algebra I.

Lineáris algebra II.

Valószínűségszámítás

Statisztika I.

Statisztika II.


Fontos, hogy a tárgyakat így is nevezzék hivatalosan. Nekem például az volt az indexemben, hogy

Matematika I.

Matematika II.


... azután erről kellett bizonygatnom, hogy ez bizony magyarul Analízis volt. Láttam már olyat is magyar mérnökinformatika tanrendben, hogy nem volt benne Statisztika tantárgy, csak Valószínűségszámítás. Ilyen esetben hiába bizonygatod utólag, hogy de bizony ez statisztika is volt egyben, az amerikai / angol stb. egyetemek nem szаroznak veled, szó nélkül visszautasítanak. Több ezerszeres túljelentkezés van a jobb programokra.


Nekem például a Georgia Tech admissions office visszaírt, hogy remek, hogy tanultam 2 félév matekot, de mivel nincs benne az indexemben tételesen, hogy Analízis, így ne is fárasszam magam a jelentkezéssel. :D


Amúgy ha adhatok egy tanácsot, kezdd ezzel: [link]


Atom jó kis bevezető kurzus, és nagyon nagy szükséged lesz erre a tudásra (ha még nincs), bármit is csinálsz majd a jövőben.

2020. aug. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Mindenki irogatja itt a matekot meg a statisztikát. Gazdinfóra megy. Ott van matek is meg statisztika is, fogja tanulni alapból. Plusz ha magától tanul SQL-t meg Phython akkor semmi gondja nem lesz.

Úgyis kell majd szakmai gyakorlat, utána meg főállásba szerezhetsz tapasztalatot valahol. Msc nélkül is lesz munkád ezzel.

2021. ápr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi tévedést ritkán olvasni egy rakáson mint az utolsó hozzászólás...


1. Az a statisztika, ami a gazdinfón van, elmegy, de nagyon alapszintű az adattudományhoz. Maga a gazdinfó inkább IT menedzsmenthez jó amúgy is, nem komolyabb matematikai ismereteket kívánó foglalkozásokhoz.


2. Az azért erős túlzás, hogy ha valaki magától tanul SQL-t és úgymond Pyhont, akkor "semmi gondja nem lesz"... nem lesz, persze, amint betol még ezen kívül pár Python könyvtárat (Numpy, Pandas, Scikit-Learn, Keras, Tensorflow, matplotlib, Seaborn, networkx, PyTorch, Dash, xgboost stb.), pár komolyabb statisztika és machine learning könyvet (mint pl. ISL, ESL, Bishop, Murphy stb.), és akkor ez még csak a kezdet.


3. ... és miután ezekből eljutott egy használható szintre (kétlem amúgy, hogy egyetem nélkül valaki tényleg komolyan megtanulná az elméleti részt...), akkor szembesül azzal, hogy a szakma 40%-ának PhD-je van, további 40%-nak mesterdiplomája -- és ez még csak a kezdet, mert most már jönnek ki az újgenerációs egyetemi végzettek, akik kifejezetten erre specializált (data analytics, data science) szakot végeznek, na velük versenyezz egy gazdinfós diplomával egy olyan állásinterjún, ahol valaki milliárdokat vagy akár egy egész üzletet akar bízni a statisztikai tudásodra.

2021. ápr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt még tegyük hozzá, hogy az időbélyegek alapján a 7. válaszoló ebben a topicban bevallja, hogy 27 éves és még diplomája sincs, csak gondolkodik a gazdinfón: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


... itt pedig a 6. válaszban kiderül, hogy semmilyen rálátása nincs szakmára, egyáltlaán nem ért hozzá: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2021. ápr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lásd még itt az 1. hozzászólást (a BGE gazdinfón végzettől):


“kb 0 informatikai tudással is elvégezhető az alapszak, prog 1-prog 2 java volt OOP 1 - OOP 2 volt c#, de nem olyan komoly szinten tanultuk, hogy érjen is valamit - elég alap programokat kellett készíteni, kb emelt infó érettségi szint :)”


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

2021. ápr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!