Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » AKik irtak felvételit már....(...

AKik irtak felvételit már....(és idősebbek) Kérdés?

Figyelt kérdés
SZIasztok az lenne a kérdésem hogy mennyiben befolyásolta az életeteket a 8.os felvételi? Mennyiben befolyásolta a jövőtöket ha elkurtátok??

2023. jan. 6. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire.
2023. jan. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én egy konkrét iskolába akartam menni, egész jó felvételit írtam, harmadik lettem a listán. Szerintem megtaláltam a helyem, imádom a sulit, el se tudom képzelni magam máshol. Szóval nekem elég nagy kihatása volt az életemre. Előtte a béka segge alatt voltam mentálisan, még mindig megvannak a sebhelyek amiket akkor csináltam, de már kezdenek eltűnni. Viszont amint megérkezett a levél, hogy felvettek, megjavult minden. Valószínűleg a stressz okozta a gondokat, a tanárok azt súlykolták belénk, hogy ez nem lesz elég, nem fognak felvenni, és láss csodát, mint írtam harmadik lettem a listán, és ez a város egyik legerősebb sulija. Szóval ne izgulj, nem olyan nehéz! Sok sikert! :D
2023. jan. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre nehéz objektíven válaszolni. Én 11 éve jó felvételit írtam, úgyhogy felvettek a kiszemelt, erős gimnáziumba. Igazából mindig minden tervem bejött a tanulás kapcsán (érettségi, egyetemi felvételi), és szuper barátságokat is kötöttem. De őszintén szólva fogalmam sincs, hogy mi lett volna, ha nem vesznek fel annak idején.

Valószínűleg egy nagyon nagy jóindulattal középszerűnek nevezhető középiskolába mentem volna. Az oda járó emberek közé szerintem kevésbé sikerült volna jól beilleszkednem (a legtöbben a 15 évesen minden héten lerészegedős típusok voltak, én meg nem), de azért biztos ott is találtam volna jó barátokat. Viszont ez egy rosszabb iskola, kevesebb lehetőséggel, és tudom, hogy sokat vesztettem volna a különböző élmények terén.

A tanulás kapcsán sosem voltam magamtól annyira motivált, úgyhogy nekem kellett egy olyan közeg, ahol egyértelműen a továbbtanulás volt a cél, jó jegyekkel, jó érettségikkel. A másik középiskolában nem biztos, hogy meglett volna ez a külső motiváció, és lehet, hogy rosszabbul teljesítettem volna. Nyilván nem tudhatom, de így képzelem magamat ismerve. Viszont ha valaki motivált, akkor rossz iskolából is bejuthat bárhová egyetemre vagy érhet el egyéb jó eredményeket később. Ez rajtad múlik elsősorban.

A barátságok, az emlékek viszont számomra pótolhatatlanok, és nem tudom elképzelni, milyen lennék nélkülük. Az biztos, hogy más ember lennék, mint most. Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy jó esetben hosszútávon az emberi kapcsolatokra és hasonló dolgokra fogsz visszaemlékezni, nem arra, hogy milyenek voltak a matek dogák. Barátságokat pedig bárhol ki lehet alakítani, ha az ember megtalálja a neki való társaságot, és szuper emlékek születhetnek. Ez nem a felvételidtől fog függeni. Mindenesetre sok sikert hozzá! És nyugi, nem lesz ám olyan nehéz! :)

2023. jan. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!