Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan állítsam föl a felvétel...

Hogyan állítsam föl a felvételi sorrendet?

Figyelt kérdés

Orvosira szeretnék menni Szegedre, de amennyiben oda nem vesznek fel nem tudom mit csináljak. Megjelölném még Debrecent, vagy egy kevesebb pontú szakot, de nem tudom melyik lehetne jó döntés(mennek az ösztöndíjas évek másik szakon).

Ha esetleg elsőre nem vesznek fel halasszak és ne menjek máshova?

Mit tudnátok tanácsolni? Ti hogy döntöttétek el a sorrendet?



2023. jan. 4. 00:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha mindenképp orvosira szeretnél menni, egyértelműen halassz. Semmi értelme elpocsékolni a támogatott féléveket.

Sok embert nem elsőre vesznek fel - addig tanulhatsz és dolgozhatsz (pénzt kereshetsz!), esetleg utazhatsz.

Persze Debrecent megjelölném a helyedben, akkor még van lehetőséged eldönteni, hogy járnál-e oda, ha Szeged nem jön össze.

De ne fessük az ördögöt a falra, induljunk ki abból, hogy fel fognak venni! :))

2023. jan. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges másik szakot megjelölni, ha nincs neked tetsző, ha nem vesznek fel, majd próbálkozol jövőre is.
2023. jan. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem szerencsére elsőre felvettek, de én azt csináltam, hogy mind a 4 orvosit megjelöltem (végül Szegedre vettek fel), de semmilyen más szakot, mert úgy voltam vele, hogy nem szeretném pazarolni az időmet, energiámat és a pénzemet egy olyan szakra sem, amiről tudom, hogy nem töltene el elégedettséggel.

Sokan csinálják azt, hogy megjelölik a fogorvosi, mentőtiszti, ápolói képzéseket is jobb, mint a semmi alapon, de ennek tényleg csak akkor van értelme, ha valóban érdeklődsz is ezen szakok iránt, és nem feltétlenül az orvosi a cél.

Jelöld meg Szegedet, Debrecent és Pécset, de semmiképpen se jelölj meg alibi szakokat, ha tényleg az egyetlen vágyad az, hogy orvos lehess. Ha nem vesznek fel elsőre, inkább hagyj ki egy évet, készülj fel rendesen az érettségire és esetleg menj el dolgozni, mert az egyetem mellett nem igazán lesz erre lehetőséged és hidd el, jól fog jönni az a pénz. Nekem az évkezdésre instant elment több, mint 100K, mert meg kellett vennem a Sobottát (ami 42K újonnan; persze be lehet szerezni használtan is, de úgy voltam vele, hogy erre nem sajnálom a pénzt), akkor vettem jegyzeteket a félév elején, köpenyt (ami így utólag belegondolva egyáltalán nem fontos még), boncira ilyen csipesz meg szike szettet (amit kb. nem is használunk, de kötelező beszerezni...), meg persze a kollégiumba is be kellett költözni (mondjuk még mindig jobb, mint albérletbe kényszerülni pénzügyileg). Illetve ha másodszorra sem vesznek fel, akkor sem kell elkeseredned, nekem is van olyan csoporttársam, akit harmadjára vettek fel, köszöni jól van.

Tehát, összefoglalva: ha tényleg orvos szeretnél lenni, és nem tudod magad más (rokon) szakmában elképzelni magad, akkor ne jelölj meg más szakokat csak azért, hogy egyetemre járj.

Egyrészt azért, mert ugyanúgy zabálja az idődet, pénzedet és energiádat, másrészt nagyon könnyű beleragadni, hiszen a sok ZH és vizsga mellett nem tudsz eredményesen készülni az érettségire.

Egyik ismerősöm most fog végezni mentőtisztin, de neki az orvosi volt a cél, csak nem vették fel. Elkezdte a képzést, mellette háromszor próbált meg felvételt nyerni valamelyik orvosi egyetemre, de egyszerűen nem tudott rendesen felkészülni, így inkább beletörödött abba, hogy csak mentőtiszt lesz. Ez pedig nem lenézés a részemről, a "csak"-ot arra értem, hogy neki ez nem elég.

Ne akarj te is beleesni ebbe a hibába, mert egyszerűen felemészt lelkileg, hogy nem abban a szakmában dolgozol, amiben szerettél volna elhelyezkedni.

2023. jan. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az utolsóhoz, nekem is van ismerősöm, aki elkezdett egy másik szakot, ősszel és tavasszal is érettségizett kémiából és bioszból, összesen 3-3 eredménye lett mindkét tárgyból, de nem lett elég pontja egyszer sem. Túl sok időt vesz igénybe az órákra készülés, az egyetemen töltött idő, tanulás ZH-ra, ráadásul a tavaszi vizsgaidőszak egybeesik az érettségi időszakkal is...

Ha mindenképp orvosira akarsz menni, de nem vesznek fel, hagyj ki egy évet. :)

Hány pontod lett végül? Bejelölted a többi egyetemet?

2023. júl. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!