Ez azt jelenti hogy nem jelentkezhetek erre a mesterképzésre?

Figyelt kérdés

Jelenleg anglisztika alapképzésre járok a Nyíregyházi Egyetemen. Első éves vagyok. Miután lediplomáztam, a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának tolmács és fordító képzésén szeretném folytatni a tanulmányaimat. Viszont most olvasom a felvi.hu-n a tolmács és fordító mesterképzés leírását és a következőt találtam:

,,Fordító és tolmács mesterképzési szak esetén a felvétel feltétele az első idegen nyelvből államilag elismert felsőfokú (C1) komplex típusú nyelvvizsga, vagy azzal egyenértékű dokumentum, és a második idegen nyelvből államilag elismert középfokú (B2) komplex típusú nyelvvizsga, vagy azzal egyenértékű dokumentum.”

Nekem angolból egyelőre B2-es komplex nyelvvizsgám van, amit emelt szintű angol érettségivel szereztem meg és tervezem az alapképzésem végéig letenni a felsőfokú C1-es nyelvvizsgát. De én az angolon kívül másik nyelvet nem szeretnék tanulni.

Ez azt jelenti hogy másik nyelvből szerzett B2-es nyelvvizsga nélkül nem jelentkezhetek a Debreceni Egyetem tolmács és fordító mesterképzésére? :(



2023. jan. 8. 17:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azt.
2023. jan. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Nyáron lesz időd megcsinálni
2023. jan. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne keseredj el, első évesként még van egy csomó időd megtanulni egy másik nyelvet

Főleg, hogy most is nyelvszakon vagy, biztos jól megy a nyelvi logika megértése, nem lesz neked ez olyan nagy gond. Keress egy jó nyelvsulit vagy magántanárt es hajrá

2023. jan. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tudtok ajánlani olyan nyelveket amik kb egy nyár vagy fél év alatt megtanulhatóak középszinten?
2023. jan. 8. 17:59
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
4. Na ne viccelj! Még van bő 2 éved, addig tanulj meg egy másik nyelvet. Nyelvvizsgát nem kell tenned, az anglisztika C1-et ad alapból.
2023. jan. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Némethez van sok tanár, az olaszt meg könnyűnek mondják. Nekem német és angol C1-em van, most ismerkedek az olasszal, nem tűnik nehéznek. De amúgy ja, ne egy nyár alattban gomdolkodj, használd ki, hogy új nyelvet tanulsz, és ne csak az ilyen épphogy meglegyen a nyelvvizsga kategóriát célozd meg.
2023. jan. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Pedig nekem elég lenne a második idegen nyelvből egy épphogy megvan B2-es nyelvvizsga. Az a feltétele a jelentkezésnek hogy meglegyen. Soha többet nem foglalkoznék azzal a nyelvvel ha nem muszáj. Engem csak az angol érdekel. Sohasem érdekelt más nyelv.
2023. jan. 8. 19:03
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Én eleve lebeszélnélek a tolmács és fordító mesterképzésről, különösen ilyen gyakori nyelvekből, mint az angol és a német. Túl sokan végeznek a tolmács és fordító szakon évente az országban a munkaerőpiaci igényekhez képest. Hacsak nincs protekciód, végzés után fix állást szinte biztosan nem fogsz találni, szabadúszó fordítóként pedig felkopik az állad, mivel eseti megbízásokat hellyel-közzel kapsz csak, és azok is rosszul fizetettek. A legtöbb tolmács és fordító végzés után egy-két éven belül rájön, hogy nincs a szakmán belül jövője, és más elfoglaltság után kell néznie. Ilyen gyenge kilátásokért nem érdemes 5 évet egyetemre járni. Szép álmok azok, hogy majd angol könyvek magyarra fordítgatásából fogsz megélni, de sajnos a kegyetlen munkaerőpiaci realitásokkal végzés után menthetetlenül szembesülni fogsz. Valószínűleg arra kényszerülsz majd, hogy angolból magánórákat tartva tartsd el magad, s legfeljebb csak némi jövedelem-kiegészítésnek lesz jó a fordítás. Mindezt saját tapasztalataimból és ismerőseim tapasztalatából írom.
2023. jan. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#7: A fordító és tolmács mesterképzés két nyelvből képesít fordításra és tolmácsolásra, nem lehet egyetlen nyelvből ilyen diplomát szerezni. Kénytelen leszel egy másik nyelvben is elmélyedni.
2023. jan. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Amit a 8. írt, nagyon megfontolandó!!
2023. jan. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!