Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egri Eszterházy egyetemen...

Az egri Eszterházy egyetemen a mozgóképkultúra és médiaismeret szakra miből áll a felvételi vizsga? Kb. lehetetlen bekerülni ha nem vagy még videós..., vagy nincs legalább két forgatókönyved?

Figyelt kérdés
2023. jan. 9. 08:56
 1/3 Snowy_owl ***** válasza:

Én itt végeztem közel 10 éve, a felvételi vizsga egy vicc kategória volt, volt egy kis elbeszélgetés, ahol megkérdezték, milyen filmeket szeretsz és megnézték a portfóliódat (fotók + 1-2 videó), aztán utána a kezedbe nyomtak egy kamerát, hogy csinálj egy "kamerában vágott" kb. 5 perces kisfilmet a suli épülete környékén. Ez elsőre elég nagy kihívásnak tűnt, de valójában nulla elvárásaik voltak, csak azt akarták látni, hogy egyáltalán be tudod kapcsolni a kamerát, az én összetákolt videómat végig se nézték, csak belenéztek és rábólintottak, hogy okés... Végül max. pontszámot kaptam, de azóta se tudom, hogy mire :'D


Most nézem a weboldalon, hogy ez utóbbi rész már nincs is a felvételin, csak a portfólió bemutatás + az elbeszélgetés, szóval így még egyszerűbb a dolog, de egyébként sem várnak nagy dolgokat, csak azt akarják látni, hogy érdekel meg nem vagy teljesen reménytelen eset. Ha van egy nyelvvizsgád esetleg, az jól jöhet pluszpont szempontjából, de ahogy látom, az elmúlt években jóval alacsonyabb volt a pontszám 10 évvel ezelőtthöz képest, szóval szerintem nincs mitől tartanod :)


Egyébként én a végére eléggé megelégeltem ezt a szakot és nem tudom, hogy ajánlanám-e... Sok tárgy elég haszontalan volt vagy nem is azt tanították, amit kellett volna (pl. animáció órán dokumentumfilmezést tanultunk), viszont most nézve a weboldalt az is feltűnik, hogy eléggé megváltozott a tanterv azóta, most sokkal gyakorlatiasabbnak tűnik és sok fiatal tanárt is felvettek, ez nekem pozitív változás mindenképp. Nekem pl. egyáltalán nem volt vágás, filmhang vagy filmírás órám, most ezek külön tárgyak, helyette viszont volt egy csomó hülye tölteléktárgyam, mint pl. esztétika, kommunikáció alapjai, szerzői jog, szociológia, filozófia, vmi hálózatos izé... Jó látni, hogy ezeket kidobták (bár a "városunk kuturális öröksége" tárgyon kicsit felhúztam a szemöldököm :D)

2023. jan. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

1- Tíz éve kőkorszak volt...


Azóta színesedett fejlődött itt is minden...

2023. jún. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#2 Mi minden...? Továbbra is elitista helynek tűnik (mint minden ilyen...)
2023. jún. 2. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!